V Burse sa odpálila atentátnička, zadržali 12 podozrivých

K útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil, ale turecké médiá uviedli, že úrady pripúšťajú, že zodpovednosť zaň by mohla niesť extrémistická organizácia Islamský štát (IS). Ankara 28. apríla (WebNoviny.sk) – Turecké úrady zadržali 12 ľudí podozrivých v spojitosti so stredajším samovražedným atentátom v meste Bursa na severozápade krajiny, pri ktorom bolo zranených 13 ľudí. Páchateľkou útoku bola žena, ktorá sa odpálila v blízkosti Veľkej mešity z osmanských čias, ležiacej v historickej časti Bursy.

K útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil, ale turecké médiá uviedli, že úrady pripúšťajú, že zodpovednosť zaň by mohla niesť extrémistická organizácia Islamský štát (IS). Agentúra Anadolu informovala, že polícia zadržala spomínaných 12 ľudí v mestách Bursa, Istanbul a ďalších dvoch lokalitách.

Turecko sa od vlaňajšieho júla stalo dejiskom už siedmich samovražedných bombových útokov, pri ktorých zahynulo viac než 200 ľudí. Zodpovednosť za ne prebralo džihádistické hnutie Islamský štát či kurdskí militanti, ktorí obnovili svoje útoky v júli 2015, keď stroskotal krehký mierový proces medzi tureckou vládou a povstalcami zo Strany kurdských pracujúcich (PKK).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. apríla 2016