V Bratislave končí posledný Ikarus, pôjde rozlúčkovú jazdu

Autobusy Ikarus jazdili v uliciach hlavného mesta približne 20 rokov, s posledným sa Dopravný podnik Bratislava sa s ním rozlúči okružnou jazdou, ktorá sa začne v piatok 20. mája o 15:00 pod Mostom SNP.BRATISLAVA 20. mája (WebNoviny.sk) – Autobusy typu Ikarus 435 na pravidelných linkách v bratislavskej MHD končia, s posledným z nich sa Dopravný podnik Bratislava rozlúči okružnými jazdami mestom.

Na rozlúčkovú jazdu sa posledný Ikarus vydá v piatok 20. mája o 15:00 od zastávky Most SNP. Dopravný podnik na rozlúčku s týmto typom autobusu, ktorý jazdil v bratislavských uliciach približne 20 rokov, pozýva všetkých priaznivcov verejnej dopravy. Agentúru SITA o podujatí informovala hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava Adriana Volfová.

Rozlúčková jazda Ikarusu povedie spod Mosta SNP cez Einsteinovu, Viedenskú, Krasovského, ďalej cez estakádu a Bosákovu ulicu na Most Apollo a cez Landererovu, Dostojevského rad k Autobusovej stanici. V posledný deň prevádzky sa Ikarus vydá ešte na cestu z Autobusovej stanice smerom do Devínskej Novej Vsi, následne sa povezie z bratislavskej Dúbravky po trase linky č. 83 k petržalskému Technopolou, odtiaľ pôjde na Námestie Ľ. Štúra a poslednou trasou rozlúčkovej jazdy Ikarusu bude cesta zo Zochovej po trase linky č. 39 na Súhvezdnú a odtiaľ do Vozovne Trnávka. Počas rozlúčkovej jazdy bude Ikarus po všetkých týchto trasách premávať bezplatne, doplnila Volfová. Viac informácií je na webe Dopravného podniku Bratislava www.dpb.sk.

Autobusy typu Ikarus jazdili v bratislavských uliciach od roku 1996. Posledný z nich si plánuje Dopravný podnik Bratislava ponechať ako muzeálny exponát a využiť ho pri špeciálnych akciách. „Ak to bude aj naďalej dovoľovať jeho technický stav, nie je vylúčené, že sa ukáže počas jázd historickými vozidlami v bratislavských uliciach,“ uzavrela Volfová.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. mája 2016