Už čoskoro má pokračovať hlavné pojednávanie v kauze vraždy zakladateľa gangu sýkorovcov

474151_gettyimages 176810772 676x451.jpg

15.1.2022 (Webnoviny.sk) – Hlavné pojednávanie v kauze vraždy údajného zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovcov Miroslava Sýkoru by malo na Okresnom súde Bratislava I pokračovať v utorok 18. januára.

Vyplýva to z rozpisu súdnych pojednávaní na internetovej stránke Ministerstva spravodlivosti SR.

Malo by pokračovať dokazovanie

Naposledy v tejto veci súd pojednával v septembri 2021, pričom boli vypočutí niekoľkí svedkovia. Na utorkovom pojednávaní by súd mal pokračovať vo vykonávaní dokazovania.

Pred súdom v tejto kauze stoja štyria obžalovaní. Ľuboš F., označovaný za šéfa podsvetia v Nitre, bol podľa obžaloby organizátorom vraždy, Marek L., Richard B., ktorý čelí obžalobe aj v kauze skupiny takáčovcov a Milan M. sa na skutku podieľali ako spolupáchatelia.

Všetci štyria obžalovaní svoju vinu odmietajú. Podľa prokuratúry tvorila štvorica skupinu, do ktorej patrili dnes už nebohí Peter K., prezývaný Duran, a Radoslav L., policajt a brat Mareka L.

Na vražde Sýkoru mal údajne záujem predovšetkým Duran, pričom išlo o spor o vplyv v podsvetí a zisky z nezákonnej činnosti. Duran nakoniec zahynul krátko po Sýkorovi pri výbuchu auta, Radoslava L. zastrelili.

Vypovedali aj Černák či Lexa

Miroslava Sýkoru zastrelili vo februári 1997 na parkovisku pred bratislavským hotelom Holiday Inn. Na následky zranení zomrel v nemocnici aj jeho vodič Peter R.

Na predošlých pojednávaniach v tomto prípade ako svedkovia vypovedali napríklad odsúdení Mikuláš Černák, Miloš Kaštan, Róbert Lališ, Ladislav Bališ a Juraj Ondrejčák alebo bývalý šéf Slovenskej informačnej služby Ivan Lexa. Súd tento prípad prejednáva od roku 2015.

Viac k témam: Organizovaný zločin, Súdy, Sýkorovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Už čoskoro má pokračovať hlavné pojednávanie v kauze vraždy zakladateľa gangu sýkorovcov © SITA Všetky práva vyhradené.

15. januára 2022