Útoky v Barcelone a Cambrils majú ďalšiu obeť, žena zomrela v nemocnici

MADRID 27. augusta (WebNoviny.sk) – Počet obetí teroristických útokov v španielskych mestách Barcelona a Cambrils, ku ktorým došlo 17. a 18. augusta, stúpol na 16. Ako informovali katalánske úrady, v nemocnici zraneniam podľahla 51-ročná nemecká občianka. Žena zomrela v nedeľu v barcelonskej Hospital del Mar.

Odporúčame:
V Barcelone pochodovali proti násiliu desaťtisíce ľudí

S úmrtím Nemky sa tak počet obetí útoku v Barcelone zvýšil na 14. Pri incidente, ku ktorému došlo na druhý deň v Cambrils, zomreli dvaja ľudia. Zranenia pri útokoch utrpelo dovedna 120 osôb, 24 z nich je ešte v nemocnici. Piati sú v kritickom stave.

Odporúčame:
Súd prepustil ďalšieho z podozrivých mužov z útokov v Barcelone

K útokom sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát. Vyšetrovatelia zistili, že za vraždením stála teroristická bunka, ktorá pripravovala ešte väčší útok, ale nedopatrením odpálila dom v Alcanare, kde skladovala výbušniny a nádrže s plynom. Bunka mala dvanásť členov, z ktorých osem zomrelo pri výbuchu v dome s výbušninami alebo ich zabili policajti. Dvaja podozriví sú vo väzbe na základe predbežných obvinení a dvoch podozrivých mužov prepustili na slobodu, no stále ich vyšetrujú.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Do davu ľudí v centre Barcelony vrazila v plnej rýchlosti dodávka

Viac k témam: Španielsko, teroristický útok, teroristický útok v Barcelone, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Útoky v Barcelone a Cambrils majú ďalšiu obeť, žena zomrela v nemocnici © SITA Všetky práva vyhradené.

27. augusta 2017