Útok moslimských militantov v Mjanmarsku si vyžiadal desiatky obetí

350453_mjanmarsko 640x420.jpg

RANGÚN 26. augusta (WebNoviny.sk) – Počet obetí útokov moslimských militantov na mjanmarské bezpečnostné jednotky na policajných a hraničných stanovištiach, ku ktorému došlo v noci zo štvrtka na piatok, stúpol na 89. Pri konflikte prišlo o život 12 príslušníkov bezpečnostných služieb a 77 moslimov z etnika Rohingov. Polícia pri útokoch bojovala s vyše 100 militantmi vyzbrojenými strelnými zbraňami, mačetami a podomácky vyrobenými granátmi. Ako v piatok informovala kancelária mjanmarskej politickej líderky Aun Schan Su Ťij, hraničná polícia na útoky zareagovala „odpratávacími operáciami“.

Odporúčame:
Útok moslimských militantov v Mjanmarsku si vyžiadal desiatky obetí

K útokom sa prihlásila militantná skupina Arakanská armáda spásy Rohingov. Ozbrojenci súčasne zaútočili na vyše 25 miest, pričom dôvodom mala byť ochrana komunít Rohingov.

Útoky sa odohrali deň po zverejnení varovnej správy špeciálnej komisie Organizácie Spojených národov (OSN), podľa ktorej sa zradikalizuje ešte viac ľudí, ak nebude riešené pretrvávajúce napätie medzi etnikami. Rohingovia v krajine dlho čelia diskriminácii a sú obeťami násilností. Desiatky tisíc ľudí tohto etnika ušli do susedného Bangladéša a mjanmarské úrady obviňujú z etnického prenasledovania.

Viac k témam: Mjanmarsko, útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Útok moslimských militantov v Mjanmarsku si vyžiadal desiatky obetí © SITA Všetky práva vyhradené.

26. augusta 2017