Útočník z Bruselu bol členom Islamského štátu, polícia ho registrovala pre skoršie obvinenia

350511_belgium_security_90193 84ab61c2a14c43cda85456131657a274 640x420.jpg

BRUSEL 27. augusta (WebNoviny.sk) – Muž, ktorý v piatok zaútočil v belgickom Bruseli nožom na vojakov, bol bojovníkom teroristickej organizácie Islamský štát (IS).

V nedeľu o tom informovala na extrémistov napojená tlačová agentúra Amák. Podľa stanoviska, ktoré zverejnila, muž útokom reagoval na výzvy zaútočiť na krajiny koalície bojujúcej s IS.

Belgická prokuratúra prípad vyšetruje ako pokus o vraždu s teroristickým zámerom. K útoku došlo v centre Bruselu, kde muž napadol vojakov kričiac „Allahu akbar“. Tí ho následne zastrelili. Podľa kancelárie federálneho prokurátora bol útočník polícii známy pre skoršie obvinenia z napadnutí, žiadne z nich však nesúviselo s teroristickými prečinmi. Útočník, ktorý bol belgickým občanom somálskeho pôvodu, mal v čase incidentu pri sebe aj falošnú strelnú zbraň a kópie Koránu.

Belgicko je v stave vysokej pohotovosti, odkedy samovražední útočníci na tamojšom letisku a v metre v marci minulého roka zabili 32 ľudí.

Viac k témam: Belgicko, Brusel, teroristický útok, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Útočník z Bruselu bol členom Islamského štátu, polícia ho registrovala pre skoršie obvinenia © SITA Všetky práva vyhradené.

27. augusta 2017