Úspešná slovenská paralympionička Farkašová vyhrala tréning zjazdu na paralympiáde v Pjongčangu

369366_sochi_paralympics_alpine_skiing_ladies bc8e4c3b44a44b6d9ff44b3f19ce0882 676x439.jpeg

PJONGČANG 7. marca (WebNoviny.sk) – Historicky najúspešnejšia slovenská paralympionička Henrieta Farkašová dosiahla najlepší čas v stredajšom tréningu zjazdu pred sobotňajšou súťažou o medaily na XII. zimných paralympijských hrách v kórejskom Pjongčangu. Zrakovo znevýhodnená slovenská športovkyňa s navádzačkou Natáliou Šubrtovou zvíťazili s náskokom 4,94 sekundy pred Britkou Mennou Fitzpatrickovou.

Odporúčame:
Slovenský paralympijský tím sa už zabýval v paralympijskej dedine, o cenné kovy zabojuje 15 športovcov

Medzi zrakovo znevýhodnenými mužmi bol Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom na 3. pozícii a Jakub Krako s Branislavom Brozmanom na 4. priečke.

Medzi stojacimi mužmi bol Martin France na 21. stupienku. „Počasie bolo fajn, aj podložka dobrá. Chceli sme si s Braňom vyskúšať niektoré úseky trate, ktorá bola veľmi podobná tej vlaňajšej, keď sme tu v minulosti jazdili Svetový pohár. Nebolo to stopercentné, urobili sme pár chýb, ale na to sú tréningy, aby sme ich odstraňovali,“ povedal po meranom tréningu Jakub Krako pre oficiálny web Slovenského paralympijského výboru.

Vo štvrtok sa neuskutoční tréning zjazdu, organizátori ho zrušili pre očakávané nepriaznivé počasie.

Zimné paralympijské hry v Pjongčangu

ZJAZD – 1. TRÉNING

ŽENY
Zrakovo znevýhodnené: 1. Henrieta Farkašová (navádzačka Natália Šubrtová, SR) 1:31,50 min

MUŽI
Zrakovo znevýhodnení: 1. Giacomo Bertagnoli (navádzač Fabrizio Casal, Tal.) 1:26,06 min, … 3. Miroslav Haraus (nav. Maroš Hudík, SR) +1,13, 4. Jakub Krako (nav. Branislav Brozman, SR) +3.52
Stojaci: 1. Markus Salcher (Rak.) 1:25,34 min, … 21. Martin France (SR) +10,97

Viac k témam: Henrieta Farkašová, paralympiáda, ZPH Zimné paralympijské hry 2018 v Pjongčangu
Zdroj: Webnoviny.sk – Úspešná slovenská paralympionička Farkašová vyhrala tréning zjazdu na paralympiáde v Pjongčangu © SITA Všetky práva vyhradené.

7. marca 2018