USA uvalili nové sankcie na KĽDR, chcú rozbiť protiprávny jadrový program

WASHINGTON 31. marca (WebNoviny.sk) – Spojené štáty uvalili dnes sankcie na ďalších 11 Severokórejčanov a jednu severokórejskú firmu v súvislosti s ich úlohou v rámci zbrojného programu KĽDR. Oznámilo to americké ministerstvo financií.

Ministerstvo podľa agentúry Reuters spresnilo, že títo jednotlivci pracovali ako agenti severokórejskej vlády v Rusku, Číne, Vietname a Kube. Ich úlohou bolo získavať finančnú podporu a inú pomoc pri zaobstarávaní zbraní pre už v minulosti sankcionované severokórejské firmy a banky.

Spoločnosť Paeksol sa na čiernej listine zase ocitla pre svoje zapojenie do obchodovania s uhlím a nerastnými surovinami KĽDR, uviedla juhokórejská agentúra Jonhap.

Dnešné sankcie sú zamerané na rozbitie sietí a metód, ktoré uplatňuje vláda Severnej Kórey pri financovaní svojho protiprávneho jadrového či raketového programu…“ uviedol americký minister financií Steven Mnuchin.

Vyzývam našich partnerov a spojencov, aby podnikli podobné opatrenia na to, aby sa takéto financovanie zastavilo,“ dodal minister.

Viac k témam: KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, sankcie, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – USA uvalili nové sankcie na KĽDR, chcú rozbiť protiprávny jadrový program © SITA Všetky práva vyhradené.

31. marca 2017