Úrady v Taliansku zatkli Macedónca obvineného z prípravy teroristického útoku

380814_taliansko_policia 676x451.jpg

RÍM 10. júla (WebNoviny.sk) – Talianske úrady zatkli Macedónca obvineného z pripravovania teroristického útoku. Ako v utorok informovali tamojší Carabinieri, 29-ročný Agim Miftari trénoval „pre budúce teroristické iniciatívy“ na viacerých miestach vrátane Sýrie.

Vyšetrovatelia našli na Miftariho účte na sociálnej sieti Facebook džihádistickú propagandu extrémistickej organizácie Islamský štát a videá ozbrojených dronov. Pri prehliadke jeho domu v apríli našli dron a vojenský odev. Od prehliadky držia úrady Miftariho vo väzbe a teraz na neho vydali zatýkací rozkaz.

Odporúčame:
Súd v Španielsku odsúdil Dána na osem rokov, bojoval za Islamský štát

V utorok tiež talianske ministerstvo vnútra oznámilo, že vykázalo z krajiny tuniského občana. Tunisan pricestoval do Talianska v roku 2014 s povolením na pobyt za účelom štúdia, ale nadviazal spojenie s džihádistami.

Muž je 299. osobou podozrivou z islamského extrémizmu, ktorú od roku 2015 vykázali z Talianska z dôvodov štátnej bezpečnosti.

Viac k témam: Islamský štát, teroristický útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Úrady v Taliansku zatkli Macedónca obvineného z prípravy teroristického útoku © SITA Všetky práva vyhradené.

10. júla 2018