Úrady dali do väzby päť ľudí blízkych útočníkovi z Nice

Od piatka je vo väzbe aj manželka 31-ročného útočníka – tuniského občana žijúceho v Nice.Paríž 16. júla (WebNoviny.sk) – Francúzske úrady zatkli štyroch ľudí blízkych mužovi, ktorý vo štvrtok neskoro večer 14. júla podnikol útok veľkým nákladným autom na davy oslavujúcich ľudí v meste Nice, zabil 84 z nich a zranil 200 ďalších osôb.

TERORISTICKÝ ÚTOK V NICE

Od piatka je vo väzbe aj manželka 31-ročného útočníka – tuniského občana žijúceho v Nice, pripomenula v sobotňajšej správe tlačová agentúra DPA. Manželia boli v rozvodovom konaní a žili odlúčene. Manželka bývala v byte v Nice, kde kedysi býval samotný Bouhlel, a aj susedia potvrdili, že ju v piatok odviedla polícia.

Obrazom: Teroristický útok v Nice

Celkovo je po útoku v súčasnosti vo väzbe päť ľudí, oznámila v sobotu parížska prokuratúra. Neposkytla však ďalšie informácie o zatýkaní – nie je známe, kto všetko sa nachádza vo väzbe a prečo.

Odporúčame:

Islamský štát sa prihlásil k útoku vo francúzskom Nice

Tunisko ostro odsúdilo útok v Nice, zomreli aj jeho občania

Tunisan Mohamed Lahouaiej Bouhlel 14. júla počas francúzskeho štátneho sviatku Deň dobytia Bastily vrážal veľkým chladiarenským vozidlom do davov ľudí, ktorí si na nábrežnú promenádu v Nice prišli pozrieť ohňostroj. Páchateľ zabil 84 ľudí vrátane detí, dodala agentúra AP.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. júla 2016