Upozornenie od talianskej polície na mafiu z Kalábrie nedostali, tvrdí Gašpar

365368_img_3175 676x451.jpg

BRATISLAVA 2. marca (WebNoviny.sk) – Polícia intenzívne pracuje na viacerých verziách vraždy Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej, aj dnes jednu otvorili.

Všetko iniciovala slovenská polícia

Nie je pravda, že polícia alebo prokuratúra dostala upozornenie od talianskej polície už v roku 2014. „Z našich policajných databáz a medzinárodnej policajnej spolupráce máme niekoľko súčinností s talianskymi zložkami, ale všetky sme iniciovali my,“ povedal dnes vo videu zverejnenom na facebookovom profile polície policajný prezident Tibor Gašpar. Dodal, že práve Slovensko žiadalo o informácie, avšak Taliansko pracovalo veľmi pomaly a obsažne slabo.

Odporúčame:
Nikdy nebola mafia bližšie k premiérovi ako dnes, toto je dôvod na demisiu vlády, hovorí Sulík

Gašpar tvrdí, že v novembri dávali návrh obžaloby aj na Diega R., vyšetrovateľ v roku 2014 žiadal od talianskej polície niekoľko informácií, aj telefonicky, odpoveď dostali v októbri 2015, pričom odpoveď bola jednoduchá a o jednej osobe – Antoninovi V. – nedisponovali žiadnymi poznatkami.

Sledovanie aktivity zadržanej skupiny

Takouto informáciou nedisponuje ani generálny prokurátor Jaromír Čižnár, dá ju však preveriť, informovala dnes hovorkyňa prokuratúry Andrea Predajňová.

Talianska polícia „pred časom“ upozornila kolegov na Slovensku a tiež medzinárodné orgány na podozrivú skupinu z Kalábrie, ktorej členov zadržali vo štvrtok na Slovensku. Informovala o tom dnes agentúra ANSA, odvolávala sa na zdroje z prostredia talianskej justície.

Odporúčame:
Vraždou Kuciaka sa zaoberá aj Európsky parlament, na Slovensko vyšle monitorovaciu skupinu

Podľa správy kalábrijskí prokurátori, ktorí sa zameriavajú na činnosť mafie, „oficiálne upozornili medzinárodnú políciu a políciu na Slovensku, že by mali sledovať aktivity zadržanej skupiny z Kalábrie, ktorá je podozrivá z napojenia na vraždu mladého novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky“. Zástupca prokuratúry Gaetano Paci uviedol, že jeho kancelária poskytla informácie o údajnom napojení na zločineckú organizáciu ‚Ndrangheta z Kalábrie.

Viac k témam: ‚Ndrangheta, Ján Kuciak, Jaromír Čižnár, Polícia SR, Tibor Gašpar, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Upozornenie od talianskej polície na mafiu z Kalábrie nedostali, tvrdí Gašpar © SITA Všetky práva vyhradené.

2. marca 2018