Úlomok nájdený v Tanzánii pochádza z malajzijského boeingu

Úlomok krídla – konkrétne vztlakovú klapku – objavili 20. júna na ostrove Pemba patriaceho do súostrovia Zanzibar.KUALA LUMPUR 15. septembra (WebNoviny.sk) – Časť krídla lietadla, ktorá sa pred necelými troma mesiacmi našla pri pobreží východoafrickej Tanzánie, skutočne pochádza z nezvestného stroja malajzijských aerolínií, z letu MH370. Potvrdil to vo štvrtok malajzijský minister dopravy Liow Tiong Lai, citovala ho agentúra DPA.

Úlomok krídla – konkrétne vztlakovú klapku – objavili 20. júna na ostrove Pemba patriaceho do súostrovia Zanzibar. Po dôkladnom preverení odborníkov z austrálskeho úradu pre bezpečnosť dopravy (ATSB) sa zistilo, že ide naozaj o časť Boeingu 777, ktorý sa stratil 8. marca 2014, uviedol dnes Liow Tiong Lai.

Minister dodal, že experti z ATSB budú v analýze úlomku ďalej pokračovať. Dúfajú totiž, že sa im podarí nájsť také dôkazy, ktoré by mohli objasniť, čo sa s lietadlom v osudný deň stalo.

V zmiznutom boeingu smerujúcom z Kuala Lumpuru do Pekingu sa nachádzalo 239 cestujúcich a členov posádky.
Odborníci sa domnievajú, že lietadlo havarovalo na juhu Indického oceánu. Jeho vrak tam však doposiaľ nenašli. Trosky pochádzajúce z tohto stroja ale medzičasom vyplavilo v Juhoafrickej republike, Mozambiku, ako aj na ostrovoch Maurícius a Réunion.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. septembra 2016