Ulissi vyhral na Gire druhýkrát, Jungels udržal ružový dres

Všetko podstatné sa udialo po jedinom stúpaní Forcella Mostaccin 22 km pred cieľom, po ktorom zostali vpredu traja jazdci.ASOLO 18. mája (WebNoviny.sk) – Taliansky cyklista Diego Ulissi z tímu Lampre-Merida sa stal víťazom stredajšej 11. etapy na pretekoch Giro d’Italia, ktorá viedla z Modeny a po 227 kilometroch finišovala v Asole.

Všetko podstatné sa udialo po jedinom stúpaní Forcella Mostaccin 22 km pred cieľom, po ktorom zostali vpredu traja jazdci. Na druhom mieste skončil Kostaričan z Movistaru Andrey Amador, tretie miesto obsadil Luxemburčan Bob Jungels z Etixxu-QuickStep a s prehľadom si udržal ružový dres lídra. Dvadsaťšesťročný Ulissi získal druhé čiastkové víťazstvo na tohtoročnom Gire, tešil sa aj vo štvrtej etape z Catanzara do Praia a Mare.

Odporúčame:

Video: Kráľovskú etapu vyhral Alaphilippe, Sagan šetril sily

Pred jediným stredajším stúpaním na Forcella Mostaccin (3 km, 7,5 %) sa sformoval trojčlenný únik, boli v ňom Vorobjev (Kaťuša), Längen (IAM) a Bertazzo (Southeast). Utečenci však tempo nevydržali a z hlavnej skupiny začalo útočiť viacero jazdcov. Po krátkom zjazde 13 km pred cieľom bola vpredu početná skupina aj s držiteľom ružového dresu Jungelsom.

Následne zaútočil Amador, za ním sa vydal Jungels. Desať km pred cieľom mali náskok 11 sekúnd, 5 km pred páskou už len sedem. Na poslednom kopci zaútočil Ulissi a pridal sa k čelnej dvojici. Vedúca trojka si to napokon rozdala o prvenstvo: najviac síl mal v záverečnom špurte Ulissi a získal druhé etapové víťazstvo na Giro d’Italia 2016.

Vo štvrtkovej 12. etape z Noale do Bibione dostanú príležitosť čistokrvní šprintéri, na programe je 182 km po úplnej rovine.

Výsledky – Giro d’Italia 2016:

11. etapa (Modena – Asolo, 227 km): 1. Diego Ulissi (Tal.) Lampre-Merida 4:56:32 h, 2. Andrey Amador (Kostarika) Movistar, 3. Bob Jungels (Lux.) Etixx-QuickStep – obaja rovnaký čas, 4. Giacomo Nizzolo (Tal.) Trek-Segafredo, 5. Sonny Colbrelli (Tal.) Bardiani-CSF, 6. Matteo Trentin (Tal.) Etixx-QuickStep – všetci +13 s

Poradie po 11. etape: 1. Bob Jungels (Lux.) Etixx-QuickStep 45:16:20 h, 2. Andrey Amador (Kostarika) Movistar +24 s, 3. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar, 4. Steven Kruijswijk (Hol.) LottoNL-Jumbo – obaja +1:07 min, 5. Vincenzo Nibali (Tal.) Astana +1:09, 6. Rafal Majka (Poľ.) Tinkoff +2:01

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. mája 2016