Ukrajinci monitorovali zostrelený let MH17, tvrdia Rusi

Boeing malajzijských aerolínií, smerujúci z Amsterdamu do Kuala Lumpuru bol zostrelený 17. júla 2014 nad nepokojnou oblasťou na východe Ukrajiny.Moskva 26. septembra (WebNoviny.sk) – Úrady v Kyjeve zatajili skutočnosť, že na východe Ukrajiny, kde sa v júli 2014 zrútil boeing spoločnosti Malaysia Airlines, boli aktívne systémy ukrajinskej protivzdušnej obrany, ktoré lietadlo monitorovali. Podľa agentúry DPA to v pondelok uviedol hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

Vyjadrenie ruského ministerstva obrany prišlo dva dni pred plánovaným zverejnením správy z vyšetrovania nehody lietadla, ktorú vypracovali holandskí vyšetrovatelia. Tí naznačujú, že malajzijský boeing zasiahla raketa typu Buk odpálená proruskými separatistami na východe Ukrajiny, čo Rusko opakovane poprelo.

Správa, ktorej zverejnenie sa očakáva v stredu, by podľa agentúry DPA mala do prípadu vniesť viac svetla. Boeing malajzijských aerolínií, smerujúci z Amsterdamu do Kuala Lumpuru, zostrelili 17. júla 2014 nad oblasťou východnej Ukrajiny, ktorá bola pod kontrolou proruských separatistov. O život prišlo všetkých 298 ľudí na palube, väčšinu obetí tvorili Holanďania.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. septembra 2016