Turistov na Slovensku pribúda, dôvodom terorizmus i utečenci

Slovensko je vnímané ako bezpečná krajina, preto ho v súčasnosti turisti vyhľadávajú.BRATISLAVA 2. mája (WebNoviny.sk) – Vo februári tohto roku si zvolilo dovolenku na Slovensku 358 tisíc turistov, čo je takmer o 25 % viac ako v rovnakom období minulého roku. Počet domácich dovolenkárov sa zvýšil o 26 % na 230 655 ľudí. Počet zahraničných dovolenkárov vzrástol o 21,9 %, na Slovensko ich prišlo 127 374. Informovala o tom Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR). Podľa agentúry čísla potvrdili trend z januára tohto roku, keď na Slovensko prišlo 244 tisíc dovolenkárov, čo bolo o 31 % viac ako v januári predchádzajúceho roka.

Za vysokým nárastom návštevnosti je podľa agentúry viacero faktorov. Napríklad na posledné týždne februára pripadli aj jarné prázdniny dvoch krajov. Slovenská agentúra pre cestovný ruch sa tiež snaží aktívne komunikovať s potenciálnymi návštevníkmi na sociálnych sieťach. „“Koncepčná a cielená komunikácia prostredníctvom Facebooku či YouTube môže výrazným spôsobom prispievať k tomu, že Slovensko bude vnímané ako vyhľadávaný, moderný a bezpečný dovolenkový cieľ,“ uviedol generálny riaditeľ SACR Igor Donoval.

Pri voľbe krajiny hrá pre turistov úlohu aj bezpečnosť, hrozba teroristických útokov, či dosah utečeneckej krízy. Slovenska sa tieto udalosti podľa agentúry nedotýkajú do takej miery ako iných štátov, preto je vnímané ako bezpečná krajina. Dostáva sa tak do hľadáčika zahraničných turistov, pre ktorých je bezpečnostné hľadisko dôležité.

Agentúra eviduje pokračovanie nárastu počtu turistov zo všetkých hlavných zdrojových trhov ako Česká republika, Poľsko, Maďarsko, Nemecko či Rakúsko. „Už druhý mesiac za sebou zaznamenávame nárast návštevníkov z Ruska a po dlhom čase aj z Ukrajiny. Prispelo k tomu aj upravenie leteckého spojenia z Moskvy a Petrohradu cez Rigu do Popradu, či spustenie novej priamej leteckej linky z Moskvy do Bratislavy. Návštevnosť sa zvyšuje aj z krajín západnej Európy, z Veľkej Británie, Talianska či zo Španielska,“ dodal šéf agentúry.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. mája 2016