Turecko zasiahol ďalší útok, silná explózia zabíjala

Medzi zranenými je minimálne deväť príslušníkov polície.

Ankara 1. mája (WebNoviny.sk) – Jeden policajt zahynul a 13 ďalších ľudí utrpelo zranenia pri dnešnom výbuchu neďaleko vchodu do budovy policajnej stanice v juhotureckom meste Gaziantep, informuje agentúra AP.

Medzi zranenými je minimálne deväť príslušníkov polície, spresnil guvernér rovnomennej provincie Ali Yerlikaya, citovaný spravodajskou stanicou CNN Türk.

Mesto Gaziantep sa nachádza pri turecko-sýrskych hraniciach – priľahlé územie Sýrie ovláda džihádistická organizácia Islamský štát.

Podľa súkromnej televízie NTV zapríčinila explóziu trhavina uložená v automobile.
Nepotvrdené správy uvádzajú, že po výbuchu sa z miesta incidentu ozývala streľba. K policajnej stanici bolo vyslaných niekoľko sanitiek.

Turecko, čeliace odozvám konfliktu v susednej Sýrii i obnovenému konfliktu s kurdskými militantmi na vlastnom území, sa v poslednom čase stalo dejiskom už niekoľkých podobných útokov.
V priebehu roka pri siedmich samovražedných bombových atentátoch zahynulo v rôznych častiach krajiny viac než 200 ľudí. K najnovším patrí tohtotýždňový útok v meste Bursa, pri ktorom zomrela samotná útočníčka a 13 ľudí sa zranilo.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. mája 2016