Turecko sa vyhýba lockdownu, ale Erdogan oznámil štvordňový zákaz vychádzania na prelome rokov

427740_erdogan 2 676x464.jpg

15.12.2020 (Webnoviny.sk) – Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan oznámil štvordňový zákaz vychádzania na prelome rokov s cieľom obmedziť šírenie ochorenia COVID-19. V pondelok po rokovaní vlády uviedol, že nariadenie začne platiť 31. decembra vo večerných hodinách a potrvá do rána 4. januára.

Podpora pre podniky

Vláda v „krajine polmesiaca“ začiatkom decembra zaviedla nočný zákaz vychádzania počas pracovného týždňa a rovnaké opatrenie počas celého víkendu platné od piatka 21:00 do pondelka rána 5:00.

Viac o téme: Koronavírus

Najvyšší vládni predstavitelia sa zatiaľ vyhýbajú tzv. lockdownu, aby udržali „nad vodou“ ekonomiku krajiny. Erdogan taktiež oznámil podporu pre podniky a sľúbil, že bude pokračovať v daňových úľavách.

Silný tlak lekárov

Pod silným tlakom lekárskej komunity a tureckej verejnosti Ankara pred dvomi týždňami obnovila informovanie o všetkých pozitívnych prípadoch koronavírusu.

Dovtedy Turecko referovalo iba o symptomatických prípadoch ochorenia COVID-19.

Sedemdňový priemer potvrdených prípadov koronavírusu sa momentálne pohybuje nad úrovňou 30-tisíc, vďaka čomu sa Turecko radí k najviac zasiahnutým štátom sveta.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, turecký prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Turecko sa vyhýba lockdownu, ale Erdogan oznámil štvordňový zákaz vychádzania na prelome rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

15. decembra 2020