Turecké tanky spustili v Sýrii nový útok, pomáhajú povstalci

Turecko dúfa, že s podporou povstalcov, najmä Arabov a Turkménov, vyženie militantov z IS a zastaví postup sýrskych Kurdov podporovaných USA.BEJRÚT 4. septembra (WebNoviny.sk) – Turecko s podporou vzbúrencov podniklo ďalší vpád do pohraničnej oblasti v severnej Sýrii, keď jeho tanky prekročili hranicu a sýrski povstalci zaútočili zo západu s cieľom dobyť dediny obsadené tzv. Islamským štátom (IS). Informovala o tom v nedeľu agentúra Reuters.

Turecko začalo útok z provincie Kilis – oblasti, ktorá je častým terčom rakiet IS -, súčasne so samostatným útokom Tureckom podporovaných sýrskych vzbúrencov, ktorí sa zmocnili viacerých dedín ležiacich ďalej na východe.

Odporúčame:

Operácia v Sýrii pokračuje, Turecko poslalo ďalšie tanky

Turecko dúfa, že s podporou povstalcov, najmä Arabov a Turkménov bojujúcich pod zástavou Slobodnej sýrskej armády, vyženie militantov z IS a zastaví postup sýrskych Kurdov podporovaných Spojenými štátmi.

Tanky v sobotu prekročili hranicu a vstúpili do mesta Ar-Raj, kontrolovaného sýrskymi povstalcami, aby podporili novú ofenzívu, povedal hovorca povstalcov.

Ar-Raj sa nachádza asi 55 km západne od mesta Džarábulus a je súčasťou 90-kilometrového koridoru v blízkosti tureckých hraníc, o ktorom Ankara tvrdí, že ho čistí od džihádistov a chráni pred rozpínavosťou kurdských milícií.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. septembra 2016