Trump stráca v prieskume na Clintonovú len jedno percento

Kontroverzný realitný magnát Donald Trump zaznamenal podporu 40 percent.Washington 11. mája (WebNoviny.sk) – Popularita republikánskeho prezidentského kandidáta Donalda Trumpa za uplynulý týždeň výrazne stúpla a v najnovšom prieskume Reuters/Ipsos už takmer dobehol demokratickú favoritku Hillary Clintonovú.

V rámci v stredu zverejneného prieskumu vyjadrilo podporu Clintonovej 41 percent respondentov, ktorí sa pravdepodobne zúčastnia novembrových prezidentských volieb. Kontroverzný realitný magnát Trump zaznamenal podporu 40 percent. Približne 19 percent opýtaných uviedlo, že sa zatiaľ nerozhodlo pre žiadneho z kandidátov.

Ešte v minulotýždňovom prieskume Reuters/Ipsos viedla Clintonová nad Trumpom s približne 13-percentným náskokom. Dramatický nárast miliardárovej popularity podľa agentúry Reuters súvisí s tým, že z boja o prezidentskú nomináciu Republikánskej strany minulý týždeň vypadli poslední dvaja Trumpovi súperi Ted Cruz a John Kasich.

Výsledok prieskumu naznačuje, že výsledok prezidentských volieb, ktoré sa uskutočnia 8. novembra, môže byť oproti pôvodným predpokladom napokon veľmi tesný. Ich víťaz nahradí v úrade demokratického prezidenta Baracka Obamu, ktorý sa ujal moci v roku 2009.

Internetový prieskum Reuters/Ipsos bol vykonaný na vzorke 1289 respondentov s trojpercentnou štatistickou odchýlkou.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. mája 2016