Trump si rozumie s Macronom v téme terorizmu, komplimenty prvej dáme vyvolali posmech

aktualizované 13. júla 2017, 21:06

PARÍŽ 13. júla (WebNoviny.sk) – Francúzsko a Spojené štáty sa dohodli na spoločnom postupe pri hľadaní riešenia situácie v Sýrii a budúceho usporiadania v tejto krajine. Po rokovaní s americkým prezidentom Donaldom Trumpom to vo štvrtok v Paríži vyhlásil francúzsky prezident Emmanuel Macron.

Odporúčame:
Donald Trump čelí žalobe, porušuje slobodu prejavu blokovaním jeho kritikov na Twitteri

Ako dodal, s americkým prezidentom si rozumeli v téme „boja proti globálnej hrozbe a nepriateľom, ktorí sa nás snažia destabilizovať“. Na druhú stranu, témou, v ktorej k žiadnej zhode neprišlo, je otázka klimatických zmien, povedal po rokovaní Macron.

Nezničiteľné puto dvoch krajín

Po rokovaní s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom v Paríži Trump povedal, že hoci medzi týmito dvoma krajinami sa objavia aj „občasné nezhody“, nijako to nenarúša pevné priateľstvo, ktoré sa datuje až do čias Americkej revolúcie koncom 18. storočia.

Odporúčame:
V europarlamente sa strhla hádka, Junckerovi prekážala nízka účasť poslancov

Americký prezident sa vyjadril aj k otázke klimatických zmien, ktorá je hlavným problémovým bodom vo vzťahoch Francúzska a USA. Vyhlásil, že hoci Spojené štáty odstúpili od Parížskej dohode o klíme, naďalej chcú bojovať za ochranu životného prostredia.

Za kompliment kritika a posmech

Trump strávil v spoločnosti Macrona vo štvrtok v Paríži niekoľko hodín. Francúzske médiá rozoberajú okrem iného jeho výroky, ktorými sa pokúšal zložiť kompliment francúzskej prvej dáme Brigitte Macronovej, no vyslúžil si za ne skôr kritiku a posmech na sociálnych sieťach.

V priamom prenose z Trumpovej návštevy, ktorú naživo prenášali na facebookovom profile francúzskej vlády, bolo Trumpa v jednu chvíľu počuť, ako Brigitte Macronovej hovorí, že je „vo veľmi dobrej forme“. Tú istú vetu vzápätí zopakoval aj Macronovi, načo sa otočil naspäť k jeho manželke a povedal: „Nádherná.“

Viac k témam: Donald Trump, Emmanuel Macron
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump si rozumie s Macronom v téme terorizmu, komplimenty prvej dáme vyvolali posmech © SITA Všetky práva vyhradené.

13. júla 2017