Trump privítal Američanov väznených v Severnej Kórei a poďakoval sa Kim Čong-unovi

374900_trump_north_korea_71839 8853e679bb9941c8bec03bf2cf7d8899 676x459.jpg

WASHINGTON 10. mája (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump a jeho manželka Melania prišli osobne privítať troch Američanov, ktorí po prepustení zo Severnej Kórey prileteli do Spojených štátov.

Kim Dong Chul, Kim Hak Song a Tony Kim pristáli vo štvrtok skoro ráno spolu s ministrom zahraničia Mikeom Pompeom na vojenskej základni neďaleko Washingtonu. Trump s manželkou ich najprv súkromne privítali na palube Boeingu C-40, neskôr spoločne vyšli von po pripravenom červenom koberci.

Odporúčame:
Pompeo sa vracia zo Severnej Kórey aj s väznenými Američanmi, údajne sú „v dobrom zdraví“

Trump sa za ich prepustenie poďakoval severokórejskému vodcovi Kim Čong-unovi. Zároveň vyjadril presvedčenie, že Kim chce dosiahnuť dohodu o denuklearizácii Kórejského polostrova. „Skutočne si myslím, že chce niečo urobiť,“ poznamenal. Prepustenie Američanov sa považuje za gesto zblíženia medzi Washingtonom a Pchjongjangom pred pripravovaným summitom Trumpa s Kimom.

Trojicu Američanov po príchode čaká najprv zdravotná prehliadka vo vojenskej nemocnici Waltera Reeda. V Severnej Kórei ich väznili za údajnú protištátnu činnosť.

Viac k témam: Donald Trump, Kim Čong-un, Severná Kórea, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump privítal Američanov väznených v Severnej Kórei a poďakoval sa Kim Čong-unovi © SITA Všetky práva vyhradené.

10. mája 2018