Trump prehodnotil svoju imigračnú politiku, oddeľovanie detí od migrantov bude v USA minulosťou

378942_trump_65278 493d1e8724024cb590811ecd3d3b2544 676x496.jpg

WASHINGTON 21. júna (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump ustúpil v stredu mohutnému domácemu aj zahraničnému tlaku a podpísal výkonné nariadenie, ktoré udrží pohromade rodiny imigrantov aj po prekročení hraníc s Mexikom. Svoj krok zdôvodnil tým, že Bielemu domu sa nepáči pohľad na deti oddelené od ich rodín.

„Rodiny budeme držať pokope,“ vyhlásil. Zároveň však avizoval pokračovanie „nulovej tolerancie“ voči ilegálnej imigrácii. Ide o postup, na základe ktorého v USA trestne stíhajú všetkých dospelých, ktorých prichytia pri nelegálnom prekročení hraníc. Na základe nového nariadenia ostanú rodiny imigrantov spolu aj vo väzbe, kým sa ich prípady nevyriešia.

Odporúčame:
Justin Trudeau je tiež proti imigračnej politike Trumpa, tvrdí, že je to neakcepovateľné a zlé

Trump pritom ešte v utorok trval na tom, že oddeľovanie detí od rodín je „jediným riešením“ ilegálnej imigrácie. Podľa vládnych štatistík bolo len za obdobie od 5. mája do 9. júna tohto roku oddelených od rodičov 2 342 detí imigrantov. Tieto praktiky vyvolávali v USA už niekoľko dní veľké kontroverzie.

Vyslovili sa proti nim kľúčoví predstavitelia opozičných demokratov aj Trumpových republikánov, štyri bývalé prvé dámy USA a aj tá terajšia, Trumpova manželka Melania. Opatrenia kritizovali aj zahraniční predstavitelia, medzi nimi kanadský premiér Justin Trudeau či britská premiérka Theresa Mayová.

Viac k témam: Donald Trump, Justin Trudeau, migranti, nelegálna migrácia, Theresa Mayová, USA, utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump prehodnotil svoju imigračnú politiku, oddeľovanie detí od migrantov bude v USA minulosťou © SITA Všetky práva vyhradené.

21. júna 2018