Trump pohrozil zdanením dovozu európskych áut, dôvodom sú plánové bariéry EÚ voči americkým firmám

366028_state_of_union_55610 078db2705fae42daa731dbe0ebce8d0e 676x446.jpg

WASHINGTON 4. marca (WebNoviny.sk) – USA zdania dovoz európskych áut, ak Európska únia schváli odvetné opatrenia v reakcii na clá, ktoré chce chce americká administratíva zaviesť na dovoz ocele a hliníka. Vyhlásil to prezident Donald Trump. „Ak EÚ chce zvýšiť svoje už teraz vysoké clá a bariéry voči americkým firmám, ktoré tam obchodujú, my jednoducho uplatníme daň na ich autá, ktoré voľne prúdia do USA,“ napísal americký prezident na Twitteri.

Odporúčame:
Merkelová a Trump spolu telefonovali o Sýrii a nových ruských zbraniach

Predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker v piatok povedal, že EÚ bude reagovať na plánované americké clá na import ocele a hliníka tým, že bude zaobchádzať „s americkými výrobkami rovnako“, pričom dodrží pravidlá Svetovej obchodnej organizácie (WTO).

Juncker sa pre nemecké médiá vyjadril, že Európania prijmú opatrenia v súlade s pravidlami WTO voči takým produktom, ako sú motocykle Harley Davidson, bourbon whisky a džínsy. Šéf EK zároveň odmietol tvrdenie Trumpa, že USA môžu zaviesť clá na oceľ a hliník z dôvodov národnej bezpečnosti.

Viac k témam: daň z motorových vozidiel, Donald Trump, USA. Europa
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump pohrozil zdanením dovozu európskych áut, dôvodom sú plánové bariéry EÚ voči americkým firmám © SITA Všetky práva vyhradené.

4. marca 2018