Trump podporil Romneyho kandidatúru na senátora, v minulosti kritizoval jeho duel s Obamom

366028_state_of_union_55610 078db2705fae42daa731dbe0ebce8d0e 676x446.jpg

WASHINGTON 20. februára (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump podporil Mitta Romneyho v jeho snahách o kreslo senátora štátu Utah.

Bývalý guvernér štátu Massachusetts a prezidentský kandidát Republikánskej strany z roku 2012 ohlásil svoj úmysel kandidovať minulý týždeň. Súčasným senátorom Utahu je 83-ročný republikán Orrin Hatch, ktorý po štyridsiatich rokoch v Senáte odchádza do dôchodku a neplánuje sa už uchádzať o znovuzvolenie.

Odporúčame:
Americký prezident Trump v súvislosti so streľbou na škole skritizoval FBI

Trump v pondelňajšom tweete uviedol, že Romney by bol skvelým senátorom a dôstojným nástupcom Hatcheta. „Má moju plnú podporu!“ uviedol americký prezident.

Trump však nebol voči Romneymu vždy tak pozitívne naladený. V roku 2016 povedal, že Romney „sa dusil ako pes“ počas svojho súboja o prezidentské kreslo v roku 2012, keď ho porazil demokrat Barack Obama. Romney mu neostal nič dlžný a vtedajšieho prezidentského kandidáta Trumpa označil za „podvodníka“ nehodného najvyššej funkcie.

Viac k témam: Donald Trump, Mitt Romney
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump podporil Romneyho kandidatúru na senátora, v minulosti kritizoval jeho duel s Obamom © SITA Všetky práva vyhradené.

20. februára 2018