Trump obvinil Clintonovú, že sa stavia proti polícii

Trumpove vyjadrenia prišli po tom, ako Clintonová v utorok vyhlásila, že bude viesť takú národno-bezpečnostnú a zahraničnú politiku, na ktorú budú môcť byť Američania hrdí.

West Bend 17. augusta (WebNoviny.sk) – Republikánsky kandidát na post amerického prezidenta Donald Trump obvinil v noci nadnes svoju demokratickú protikandidátku Hillary Clintonovú, že sa stavia proti polícii, a vyhlásil, že Clintonová a všetci demokrati si predchádzajú černošských voličov. Informovala o tom agentúra AP.

Odmietame bigotnosť Hillary Clintonovej, ktorá nadbieha farebným komunitám a vidí v nich len svoje hlasy – o nič iné jej totiž nejde,“ povedal Trump na stretnutí so svojimi priaznivcami v meste West Bend v americkom štáte Wisconsin, neďaleko Milwaukee – mesta, ktoré ovládli nepokoje po tom, ako tam v sobotu černošský policajt počas zásahu zastrelil 23-ročného ozbrojeného Afroameričana.

Odporúčame:

‚Odporné‘ médiá nadržiavajú Clintonovej, rozhneval sa Trump

Trump vyzval zástancov zbraní, aby zastavili Clintonovú

Uznajme ruskú anexiu Krymu, zlepší to vzťahy, navrhuje Trump

Moja súperka Hillary bude radšej chrániť páchateľa ako obeť,“ povedal Trump a dodal, že „hlasovať za Clintonovú znamená hlasovať za ďalšiu generáciu spojenú s biedou, vysokou kriminalitou a premeškanými príležitosťami„.

Trumpove vyjadrenia prišli po tom, ako Clintonová v utorok vyhlásila, že bude viesť takú národno-bezpečnostnú a zahraničnú politiku, na ktorú budú môcť byť Američania hrdí. „Jednoducho ma absolútne udivuje, keď počúvam, ako sa Donald Trump pokúša hovoriť o národnej bezpečnosti,“ povedala Clintonová.

Vo svojom pondelňajšom prejave Trump povedal, že záujmy národnej bezpečnosti Spojených štátov si vyžadujú „extrémne“ preverovanie migrantov žiadajúcich o povolenie na vstup do USA, pričom poukázal na organizáciu Islamský štát a iné teroristické skupiny. V noci na stredu sa Trump na Twitteri zasa zaviazal, že bude „odmietať bigotnosť, nenávisť a útlak vo všetkých ich podobách a usilovať sa o novú budúcnosť založenú na spoločnej kultúre a hodnotách jedného amerického národa„.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. augusta 2016