Trump koná zavedením ciel podľa Číny v rozpore s dohodou, hrozí obchodná vojna

376853_trump_97842 066f2ff66f64442eabaf0f01a5c2e6a3 676x514.jpg

PEKING 30. mája (WebNoviny.sk) – Čínska vláda obvinila administratívu amerického prezidenta Donalda Trumpa z nevypočítateľných krokov v oblasti obchodu.

Hovorkyňa čínskeho ministerstva zahraničných vecí Hua Chunyingová vyjadrila nespokojnosť Pekingu s rozhodnutím USA obnoviť hrozbu zavedenia ciel na čínske tovary v hodnote 50 mld. USD a uviedla, že je to v protiklade s dohodou z polovice mája, ktorej cieľom bolo urovnať spor.

Odporúčame:
Spojené štáty uvalia ďalšie clo na čínske tovary, Trump sa sťažuje na obchodný deficit

„Nechceme obchodnú vojnu, ale nebojíme sa. Budeme reagovať. Rozhodne prijmeme silné opatrenia na obranu našich legitímnych záujmov,“ konštatovala hovorkyňa čínskeho rezortu zahraničia. Najnovšie clá, ktoré Biely dom ohlásil, sa sústreďujú na moderné technológie.

Washington uviedol, že zoznam tovarov zverejní do 15. júna. Americká obchodná komora v Číne uviedla, že firmy znepokojuje hrozba kontroly exportu a investícií, ale považujú to za možnú cestu k dosiahnutiu pokroku v dlhodobom probléme prístupu na čínsky trh.

(1 EUR = 1,1558 USD)

Viac k témam: Čína, clo, Donald Trump, obchodná vojna, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump koná zavedením ciel podľa Číny v rozpore s dohodou, hrozí obchodná vojna © SITA Všetky práva vyhradené.

30. mája 2018