Trump Jr. prirovnal utečencov zo Sýrie k otráveným cukríkom

Trump mladší sa snažil podporiť otca v prezidentskej kampani a na sociálnej sieti zverejnil snímku misky s cukríkmi Skittles aj s varovaním.WASHINGTON 20. septembra (WebNoviny.sk) – Syn republikánskeho kandidáta na amerického prezidenta Donald Trump mladší zverejnil na Twitteri odkaz, v ktorom prirovnal sýrskych utečencov k miske s otrávenými cukríkmi. Informovala o tom v utorok tlačová agentúra AP.

Trump mladší sa snažil podporiť otca v prezidentskej kampani a na sociálnej sieti zverejnil snímku misky s cukríkmi Skittles aj s varovaním. „Keby som mal misku so Skittles a povedal by som vám, že tri z nich vás zabijú, zobrali by ste si ich za hrsť?“ napísal na Twitteri.

Odporúčame:

Exprezident George Bush starší prezradil, koho bude voliť

„To je náš problém so sýrskymi utečencami,“ dodal v odkaze, ktorý vyvolal rozruch a ešte aj dnes vlnu negatívnych reakcií na Twitteri. Trumpov syn v odkaze pokračoval: „Tento obrázok hovorí jasne. Skončime s politicky korektnou agendou, ktorá nekladie Ameriku na prvé miesto.“ Jeho otec je zástancom výrazného obmedzenia prisťahovalectva a obvinil demokratickú súperku Hillary Clintonovú, že obhajuje prijatie desaťtisícov utečencov do USA.

Materská spoločnosť Wrigley Americas, vyrábajúca ovocné žuvacie cukríky Skittles, sa dištancovala od odkazu na Twitteri v strohej reakcii, ktorá sa stavia proti prirovnaniu a názoru Trumpa mladšieho. „Skittles sú sladkosti. Utečenci sú ľudia. Nemáme pocit, že je to vhodné pripodobnenie,“ uviedla viceprezidentka spoločnosti Denise Youngová vo vyhlásení a dodala: „Zdvorilo sa zdržíme ďalších komentárov, pretože čokoľvek povieme, môže to byť nesprávne vysvetľované ako marketing.“

Republikánsky nominant na prezidentský úrad Trump opakovane vyzýval na dočasné zastavenie prijímania sýrskych utečencov a toto moratórium by podľa neho malo byť súčasťou širšie koncipovanej prisťahovaleckej politiky. V rámci nej sa vyslovil aj za zákaz vstupu zahraničných moslimských prisťahovalcov do USA, „kým nezistíme, o čo tu dopekla ide“.

This image says it all. Let's end the politically correct agenda that doesn't put America first. #trump2016 pic.twitter.com/9fHwog7ssN— Donald Trump Jr. (@DonaldJTrumpJr) 19. septembra 2016

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. septembra 2016