Trnavská polícia v súvislosti s futbalom predviedla 22 osôb

Najčastejším dôvodom bolo zahaľovanie tváre a hádzanie pyrotechniky, v jednom prípade aj rozkopávanie konských výkalov.TRNAVA 30. apríla (WebNoviny.sk) – Polícia v súvislosti s piatkovým finále futbalového Slovnaft Cupu medzi ŠK Slovan Bratislava a AS Trenčín predviedla na oddelenie 22 osôb. Najčastejším dôvodom bolo zahaľovanie tváre, hádzanie pyrotechniky, neuposlúchnutie výzvy policajta a v jednom prípade rozkopávanie konských výkalov. Časť predvedených vyviazla s pokutou, ostatní budú riešení v ďalšom konaní. Agentúru SITA o tom informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

S futbalovým zápasom, ktorý sa hral v piatok večer v Trnave, polícia spája aj hromadnú bitku v kaviarni v centre mesta. Zranený v tomto prípade nebol nikto, poškodené je zariadenie terasy a kaviarne, ktorá patrí rodine poslanca Národnej rady SR Jozefa Viskupiča. Aktéri bitky stihli ešte pred príchodom policajných hliadok utiecť. Ďalší incident sa odohral v inom zariadení na Halenárskej ulici, v tomto prípade však zranený policajtov presviedčal, že si zranenie spôsobil sám.

Obrazom: Futbalisti AS Trenčín obhájil vlaňajší triumf v Slovnaft Cupe

Polícia naopak neriešila hádzanie pyrotechniky na trávnik počas samotného zápasu priamo na štadióne, pre ktoré rozhodca Dušan Sedlák finále prerušil. Za poriadok v tomto priestore zodpovedá usporiadateľská služba, polícia od usporiadateľov podľa Linkešovej nedostala pokyn na zákrok.

Množstvo policajtov všetkých zložiek vrátane jazdnej polície zabezpečovalo príchod oboch fanúšikovských táborov zo železničnej stanice na štadión a po skončení zápasu zasa na stanicu.

Odporúčame:

Slovan smúti, Zreľákov vedúci gól proti Trenčínu nestačil

Hráči Trenčína spokojní, ale majú ešte jeden cieľ

Trenčín po skvelom obrate v závere opäť vyhral Slovnaft Cup

Pred finále Slovnaft Cupu zadržali v Trnave pätnásť ľudí

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. apríla 2016