Trnavská automobilka predniesla ďalší návrh o zvýšení miezd zamestnancov, odbory ponuku odmietli

374286_img_3982 676x505.jpg

BRATISLAVA 18. mája (WebNoviny.sk) – Ani ďalšie kolo rokovaní medzi zamestnávateľom PCA Slovakia a základnou organizáciou OZ KOVO v trnavskej automobilke za účasti sprostredkovateľa neprinieslo dohodu o zvýšení platov.

Sprostredkovateľ obom stranám navrhol pred niekoľkými dňami kompromisný návrh o všeobecnom navýšení miezd o 53 eur, no to odbory považovali za nedostačujúce. V piatok prišiel zamestnávateľ s návrhom zvýšenia miezd v automobilke o 50 eur od 1. júna 2018 a navrhol uhradiť zamestnancom jednorazovo 100 eur ako doplatok za mesiace apríl a máj.

Odporúčame:
Odborári chcú riešiť nedostatok peňazí v zdravotníctve, Pellegriniho vláde poslali návrh

Zástupcovia odborov ponuku opäť odmietli. Odbory trnavskej automobilky o tom informovali prostredníctvom svojej stránky na sociálnej sieti.

„V piatok sme sa na návrh zamestnávateľa zúčastnili vyjednávania o návrhu sprostredkovateľa. Pripomíname, že odborová organizácia kompromisný návrh sprostredkovateľa na všeobecné navýšenie miezd o 53 eur neprijala s odôvodnením, že je nepostačujúce. Aj napriek tomu prišiel zamestnávateľ na rokovanie s ešte nižšou ponukou. Tú sme razantne odmietli. Dnešné rokovanie bolo rekordne krátke a neúspešné,“ uviedli odbory v piatok v stanovisku.

Odbory vnímajú fakt, že zamestnávateľ navrhol nižšiu sumu ako sprostredkovateľ za potvrdenie odmietavého stanoviska voči kompromisnému návrhu sprostredkovateľa. Odborová organizácia tak pokračuje v štrajkovej pohotovosti.

Viac k témam: mzdy, OZ KOVO, PCA Slovakia, platy
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnavská automobilka predniesla ďalší návrh o zvýšení miezd zamestnancov, odbory ponuku odmietli © SITA Všetky práva vyhradené.

18. mája 2018