Tripartita sa stretla na prvom tohtoročnom rokovaní, prebrala návrh opatrení „Daňovej revolúcie“

476913_tripartita 676x469.jpg

10.1.2022 (Webnoviny.sk) – Tripartita sa na svojom prvom tohtoročnom rokovaní venovala aj návrhu opatrení „Daňovej revolúcie“ vrátane vyčíslenia dopadov.

Sociálni partneri na štrnástom stretnutí Hospodárskej a sociálnej rady SR hovorili aj o aktuálnom stave čerpania a krízovom manažmente dočerpania štrukturálnych fondov z programového obdobia 2014-2020, či o návrhu zákona o príspevkoch z fondov Európskej únie z dielne Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a novom covid automate.

Odobrili osobný dôchodkový produkt

„Na základe dohody sociálnych partnerov bude Návrh Strategického plánu spoločnej poľnohospodárskej politiky 2023-2027 a návrh zákona o obchodovaní s emisnými kvótami predmetom mimoriadneho zasadnutia Hospodárskej a sociálnej rady SR,“ informoval ďalej rezort práce.

Tripartita prerokovala aj tri body schváleného programu. Návrh zákona o osobnom dôchodkovom produkte partneri prediskutovali a zhodli sa, že ho s pripomienkou Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR posunú do ďalšieho legislatívneho procesu.

Prešli aj pozemkové úpravy

Návrh zákona o pozemkových úpravách prešiel bez súhlasu Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR, Republikovej únie zamestnávateľov a Združenia miest a obcí Slovenska.

Naopak konsenzuálne bez pripomienok posunuli členovia tripartity do ďalšieho legislatívneho procesu návrh nariadenia vlády o priamej výchovno-vzdelávacej činnosti.

Viac k témam: Tripartita
Zdroj: Webnoviny.sk – Tripartita sa stretla na prvom tohtoročnom rokovaní, prebrala návrh opatrení „Daňovej revolúcie“ © SITA Všetky práva vyhradené.

10. januára 2022