Tréner slovenskej futbalovej „osemnástky“ Malatinský je nezvestný

375279_milan malatinsky 676x494.jpg

BRATISLAVA 14. mája (WebNoviny.sk) – Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 18 rokov Milan Malatinský je nezvestný.

Vo štvrtok večer 10. mája, deň pred finálovým duelom jeho zverencov proti rovesníkom z Česka v rámci medzinárodného turnaja Slovakia Cup 2018 (mladí Slováci po výsledku 1:0 napokon triumfovali na tomto prestížnom podujatí, pozn.), sa v Senci odpojil od mužstva a doteraz o sebe nepodal žiadnu správu.

Polícia prehľadala háj

Po 48-ročnom trénerovi pátra od soboty polícia, v nedeľu prehľadala háj v okolí Brestovian v Trnavskom kraji. Informujú o tom viaceré portály, napríklad web cas.sk.

„Polícia pátra po nezvestnom mužovi. Dnes počas pátracej akcie policajti spolu s členmi miestneho poľovníckeho združenia prehľadali háje v okolí obce Brestovany. Nezvestného sa zatiaľ nepodarilo nájsť. Pátranie po ňom naďalej trvá,“ povedala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Nový Čas kontaktoval aj manželku kouča mládežníckej reprezentácie. „Nechcem o tom hovoriť,“ zareagovala so žiaľom v hlase Tatiana Malatinská a doplnila: „Ja som s ním nič takéto ešte nezažila. Je to pre mňa a našu rodinu obrovský šok. Nevieme sa z toho spamätať. Dúfam, že bude v poriadku.“

Porušil podmienky zmluvy

Rodák z Trnavy Milan Malatinský (nar. 8. februára 1970) na minulotýždňovom Slovakia Cupe dostal tím SR „18“ do finále, mužstvo však v piatkovom rozhodujúcom dueli už neviedol. Dôvodom jeho náhleho odchodu mohla byť podľa webu cas.sk informácia o údajnom nepredĺžení zmluvy, ktorá mu vyprší posledný májový deň.

„Tréner Milan Malatinský porušil podmienky zmluvy so Slovenským futbalovým zväzom, a preto neviedol reprezentáciu do 18 rokov vo finále Slovakia Cupu, ktoré slovenská reprezentácia vyhrala, keď zvíťazila nad Českom 1:0. Zmluva so SFZ sa trénerovi Malatinskému končí 31. mája 2018 a o jej predĺžení či nepredĺžení rozhodne výkonný výbor SFZ na svojom najbližšom zasadnutí,“ uvádza sa v stanovisku Slovenského futbalového zväzu, ktoré agentúre SITA poskytla riaditeľka PR a tlačová hovorkyňa SFZ Monika Jurigová.

Viedol aj slovenskú „devätnástku“

V spomenutom víťaznom stretnutí finále Slovnaft Cupu viedol slovenskú futbalovú „osemnástku“ asistent trénera Marek Bažík, ktorý nechcel komentovať tému odchodu hlavného kouča Malatinského.

„Spolupráca s Milanom fungovala na vysokej profesionálnej úrovni. On bol šéf. Nevyskytli sa žiadne problémy. Spolu sme uzavreli prvú sezónu. V júni bude ešte jeden zraz osemnástky pred dvojzápasom s Bieloruskom. Vtedy sa to bude celé riešiť. Teraz je to veľmi horúce,“ povedal Bažík pre web cas.sk.

Milan Malatinský počas aktívnej činnosti hral okrem domovskej Trnavy aj za Duklu Banská Bystrica a Inter Bratislava, dvakrát si obliekol i najcennejší dres. V trénerskej kariére sedel na trnavskej lavičke a viedol mládežnícke reprezentácie SR do 18 a 19 rokov.

Jeho bývalého spoluhráča zo Spartaka Igora Bališa zaskočila informácia o zmiznutí Milana Malatinského, pre web cas.sk uviedol: „Som šokovaný. Nejaká zmluva predsa nemôže byť dôvodom takéhoto kroku. Veď má manželku i deti z prvého manželstva. Je pravda, že životosprávu nemal najlepšiu. Nemyslím si, že by spravil nejakú hlúposť. Možno je len niekde zalezený. Keď sa na človeka navalí viac problémov, každý sa s tým vyrovnáva inak. Milan je dobrý tréner,“ cituje web cas.sk slová Igora Bališa.

Viac k témam: futbal, Milan Malatinský, nezvestná osoba, polícia pátra
Zdroj: Webnoviny.sk – Tréner slovenskej futbalovej „osemnástky“ Malatinský je nezvestný © SITA Všetky práva vyhradené.

14. mája 2018