Tréner Kozák neverí v neúčasť Anglicka na MS 2018 vo futbale pre kauzu Skripaľ

370830_img_2370 676x460.jpg

BRATISLAVA 24. marca (WebNoviny.sk) – Po niekoľkotýždňovej diplomatickej slovnej prestrelke medzi Londýnom a Moskvou po otrávení bývalého dvojitého agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéry Julije sa vyhrážky z oblasti zahraničnej politiky preniesli aj do športu. Konkrétne do toho najpopulárnejšieho – do futbalu.

Johnson prirovnal Putina k Hitlerovi

Anglická premiérka Theresa Mayová pohrozila Rusku, že pre kauzu Skripaľ odrieknu nie iba plánovanú návštevu členov kráľovskej rodiny a diplomatov, ale aj účasť futbalistov na MS 2018 (14. júna – 15. júla).

Minister zahraničných vecí Veľkej Británie Boris Johnson zašiel so slovnými útokmi na Moskvu a vedenie ruského štátu ešte ďalej. Ruského prezidenta Vladimíra Putina prirovnal k Adolfovi Hitlerovi a jeho diktátorskému vplyvu na OH 1936 v Berlíne.

Odporúčame:
Skripaľa otrávili Rusi, tvrdí Mayová. K vyhláseniu sa pridali Trump, Merkelová a Macron

Niekdajší výkonný riaditeľ anglických futbalových klubov FC Chelsea a FC Liverpool Christian Purslow dokonca vyzval Anglicko, Francúzsko, Španielsko a Nemecko k bojkotu MS v Rusku. Z tohto prehľadu výrokov z nedávnych dní vidieť, že konflikt pre otrávenie Skripaľa v juhovýchodnom Anglicku, z ktorého politici z Britských ostrovov obviňujú Rusko, resp. konkrétne Vladimíra Putina, sa rozrastá do nebývalých rozmerov.

Podľa Kozáka politika do športu nepatrí

A zhodou okolností sa do tohto diania nechtiac dostali aj slovenskí futbalisti, ktorí by údajne mohli nahradiť na MS v Rusku práve Angličanov. Pravda, ak by vo futbalovom svete vždy platili dopredu prijaté zásady. A ak by Angličania na MS v Rusku naozaj pre spomenuté otrávenie Skripaľovcov (otca a dcéry) nehrali.

Odporúčame:
Skripaľa mohli otráviť látkou pochádzajúcou zo Slovenska, krajina tvrdenia odmieta

„Ja si myslím, že politika do športu nepatrí. Bola by to veľmi veľká rana najmä pre anglických futbalových fanúšikov. Stačí si pozrieť, koľko ich týždeň čo týždeň chodí v Anglicku na futbal. Nechce sa mi veriť, že by to Angličania dopustili, že by k tomu naozaj došlo,“ reagoval hlavný tréner A-mužstva SR Ján Kozák na aktuálnu (ne)futbalovú tému.

„Neverím tomu, že by sa to naozaj stalo,“ zdôraznil Kozák a po krátkom zamyslení pokračoval: „Ale, ak by k tomu naozaj došlo, potom by sme na svetový šampionát mali ísť my. Z našej skupiny by mal postúpiť jeden tím. Ak by to Angličania naozaj odriekli, mali by sme tam byť my… Lenže vo futbale sa stáva všeličo… Treba si uvedomiť, že sú tam silnejšie národné asociácie…“

Slovensko by malo nahradiť Angličanov

Ján Kozák mal hneď poruke aj vysvetlenie, prečo by „bojkotujúcich“ Angličanov mali nahradiť práve Slováci. „Ak by sa rozhodovalo podľa toho, že na MS by mal z každej kvalifikačnej skupiny postúpiť víťaz, v prípade anglickej neúčasti by sme tam mali byť my. V skupine sme predsa skončili hneď za nimi. K priamemu postupu nám chýbal bod, resp. jeden gól. Tak by to bolo spravodlivé. Lebo iný argument, aký som teraz povedal, predsa neexistuje,“ objasnil Ján Kozák svoj pohľad na (ne)futbalové dianie, ktoré krátko pred MS v Rusku riadne rozhýbalo politický i športový život v celej Európe.

Odporúčame:
Tréner Kozák nominoval na Kráľovský pohár, nechýbajú Hamšík so Škrtelom

„Uvidíme, čo nám prinesie ďalší vývoj, počkajme si na to, čo sa bude okolo momentálne napätých rusko-anglických vzťahov ďalej diať,“ dodal na záver rozhovoru Ján Kozák.

Viac k témam: Anglicko, futbal, Ján Kozák, kvalifikácia MS 2018, Rusko, Sergej Skripaľ, slovenská futbalová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Tréner Kozák neverí v neúčasť Anglicka na MS 2018 vo futbale pre kauzu Skripaľ © SITA Všetky práva vyhradené.

24. marca 2018