Tour de France pokračuje 10. etapou, pripíše si štvrtý triumf šprintérsky kráľ Kittel?

PÉRIGUEUX 11. júla (WebNoviny.sk) – Po dni voľna nadíde na cyklistickej Tour de France ďalšia príležitosť pre šprintérov. Desiata etapa s Périgueux do Bergeracu (178 km) v západofrancúzskom departemente Dordogne sa pôjde takmer po úplnej rovine a na jej konci sa očakáva hromadný šprintérsky dojazd.

V ústrety utorkovým kilometrom sa vydá už značne preriedené pole elitných šprintérov bez diskvalifikovaného Petra Sagana, zraneného Marka Cavndisha a najnovšie aj bez Arnauda Démara, ktorý nedošiel v časovom limite do cieľa supernáročnej nedeľňajšej etapy v pohorí Jura.

Štvrtá šanca na triumf pre Kittela

Črtá sa štvrtá šanca na víťazstvo pre šprintérskeho kráľa tohtoročnej Tour Nemca Marcela Kittela (Quick-Step Floors) alebo sa konečne dočká jeho krajan André Greipel (Lotto Soudal)?

Odporúčame:
Video: Porte mal na Tour de France ťažký pád, zhodil aj Martina a narazili do skál (aktualizované)

Na svoju šancu stále čakajú aj Nóri Alexander Kristoff (Kaťuša-Alpecin) a Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) či Francúz Nacer Bouhanni (Cofidis).

Odporúčame:
Aktualizované: Juraj Sagan na Tour de France skončil, nedodržal časový limit

„Mestá Périgueux a Bergerac sú od seba vzdialené vzdušnou čiarou len 40 km, ale organizátori to urobili tak, aby sa išlo na východ, neskôr na juh a až potom cyklisti našli rieku Dordogne a stočili sa na Bergerac,“ pripomína portál Cyclingnews.

Dve vrchárske a rýchlostná prémia

Na trase 10. etapy budú dve vrchárske prémie najnižšej IV. kategórie (Côte de Domme, 100,5 km a Côte du Buisson-de-Cadouin, 138,5 km), ale tradične aj rýchlostná prémia, ktorá príde na rad po 121 km v Saint-Cyprien.

Odporúčame:
Ďalší úder pre Saganov tím, doudieraný Majka na Tour de France skončil

Marcel Kittel má na čele bodovacej súťaže zdanlivo pohodový náskok 52 bodov bodov pred Michaelom Matthewsom, ale práve univerzálny Austrálčan môže vzhľadom na svoj štýl jazdy získavať body aj v hornatejších etapách, kde Kittel ako klasický šprintér nemá nárok.

„Michael je pre Marcela hlavná hrozba, keďže jazdí tak ako Peter Sagan po minulé roky. Austrálčan vyhral rýchlostnú prémiu v 9. etape po prekonaní dvoch stúpaní špeciálnej kategórie hors a nie je vylúčené, že sa opäť pokúsi o únik, aby zredukoval manko na Kittela,“ tvrdí portál letour.fr.

Desiata etapa Tour de France má štart o 13.25 h, najlepší v cieli sa očakávajú po 17.15 h.

 

Viac k témam: cyklistika, Tour de France, Tour de France 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Tour de France pokračuje 10. etapou, pripíše si štvrtý triumf šprintérsky kráľ Kittel? © SITA Všetky práva vyhradené.

11. júla 2017