Toto nie je reality šou, odkázal prezident Obama Trumpovi

Barack Obama vyzval médiá, aby Donalda Trumpa preverili a nezameriavali sa len na jeho ‚divadlo a cirkus‘.Washington 6. mája (WebNoviny.sk) – Americký prezident Barack Obama v piatkových vyjadreniach o Donaldovi Trumpovi ako o pravdepodobnom republikánskom nominantovi na prezidentský úrad varoval, že „žijeme vo vážnych časoch a toto je naozaj vážna práca“.

„Toto nie je zábava. Toto nie je reality šou,“ uviedol Obama, keď v Bielom dome odpovedal na brífingu na otázky novinárov. Dodal, že Trumpov dlhý zoznam výrokov treba preskúmať a „je dôležité, aby sme brali vážne výroky, ktoré povedal v minulosti“. Obama vyzval médiá, aby Trumpa preverili a nezameriavali sa len na celé to „divadlo a cirkus“.

Odporúčame:

Cruz: Trump je nemorálny, patologický klamár a sukničkár

Trump chce strieľať na Rusov, nemajú dosť rešpektu voči USA

Ak prezidentský kandidát zastáva „v medzinárodných záležitostiach postoj, ktorý hrozí vojnou alebo môže prevrátiť naruby naše dôležité vzťahy s ostatnými krajinami či môže zničiť náš finančný systém, treba o tom prinášať správy“, zdôraznil Obama, ktorého citovala tlačová agentúra DPA.

Šéf Bieleho domu uviedol, že v republikánskej strane nepochybne prebieha diskusia o tom, „kto sú a čo zastávajú. Ich stranu teraz reprezentuje Donald Trump“. Na otázku, či Obama sleduje Trumpa v sociálnych médiách, prezident odpovedal: „K odkazom pána Trumpa na Twitteri nemám čo povedať. Celkovo týmto odkazom pána Trumpa nevenujem pozornosť.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. mája 2016