Tisíce podporovateľov krajnej pravice protestujú v niekoľkých mestách Španielska proti vláde

441267_spain_virus_outbreak_far_right_04328 d1cea342981d4d5f8e95b6562bccb2fb 676x451.jpg

23.5.2020 (Webnoviny.sk) – Niekoľko tisíc podporovateľov španielskej krajne pravicovej strany Vox sa zišlo v Madride, Barcelone, Seville a iných mestách na proteste proti vláde a jej riešeniu pandémie nového koronavírusu.

Strana vyzvala demonštrantov, aby prišli na svojich autách a motorkách a obišli tak súčasný zákaz verejných zhromaždení, ktorý platí počas stavu núdze. Vox tento protest nazval „Karavána za Španielsko a slobodu“.

„Vyjadrite svoju túžbu po rezignácii vlády,“ hlásal šéf Voxu Santiago Abascal z autobusu, ktorý viedol kolónu áut po madridskom bulvári. Z väčšiny áut viali španielske vlajky.

Na proteste sa zúčastnili aj menšie skupiny chodcov, pričom niektorí nedodržali povinné dvojmetrové odstupy, píše agentúra AP.

V Španielsku potvrdili viac ako 28-tisíc úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19. Zníženiu miery nákazy v krajine pomohli prísne reštriktívne opatrenia vrátane obmedzenia pohybu.

Viac k témam: demonštrácia, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Tisíce podporovateľov krajnej pravice protestujú v niekoľkých mestách Španielska proti vláde © SITA Všetky práva vyhradené.

23. mája 2020