Tipsportligová Detva sa posilnila o dvoch hráčov, Jakuceňa v klube prekvapujúco skončil

401162_maxim jakucena 676x451.jpg

DETVA 30. januára (WebNoviny.sk) – Káder účastníka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy HC Detva rozšírili skúsený kanadský útočník Kurtis McLean a slovenský krídelník Tomáš Török.

McLean odohral aj štyri zápasy v NHL

Tridsaťosemročný center odohral v minulosti štyri zápasy v zámorskej NHL za New York Islanders. V Európe pôsobil vo fínskej Liige, švajčiarskej NLA, rakúskej EBEL, nemeckej DEL či nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). Aktuálnu sezónu odštartoval v tíme TUTO Hockey v druhej najvyššej fínskej súťaži.

O pätnásť rokov mladší Tomáš Török hral v tejto sezóne za Banskú Bystricu, absolvoval 43 zápasov so ziskom 6 bodov (3+3). Obliekal si aj dresy Zvolena, Nových Zámkov a Martina. Na juniorskej úrovni pôsobil v Česku i zámorských súťažiach QMJHL a USHL.

Jakuceňa sa z dovolenky nevrátil

Členom tímu už naopak nie je tridsaťsedemročný ruský hokejista Maxim Jakuceňa. Podpoľanci predstavili skúseného krídelníka ako veľkú posilu na oficiálnej internetovej stránke 12. októbra 2018. Napokon však odohral na Slovensku iba sedem zápasov so ziskom troch bodov za dva góly a jednu asistenciu.

Útočník, ktorý dlhodobo pôsobil v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), si obliekol dres Detvy naposledy v závere októbra v stretnutí 18. kola Tipsport ligy proti Popradu. „Zbalil sa, išiel na dovolenku a už sa nevrátil. Aktuálne nehrá nikde, takže možno ukončil kariéru,“ referujú zástupcovia HC 07 Detva.

Viac k témam: HC 07 Detva, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Tipsportligová Detva sa posilnila o dvoch hráčov, Jakuceňa v klube prekvapujúco skončil © SITA Všetky práva vyhradené.

30. januára 2019