Tínedžerka v Indii odmietla ponuku na sobáš, mladý muž ju za to znásilnil a podpálil

374674_thinkstockphotos 470543414 676x451.jpg

BRATISLAVA 7. mája (WebNoviny.sk) – V indickom štáte Džhárkhand došlo v priebehu dvoch dní k dvom znásilneniam, po ktorých ich páchatelia svoje obete podpálili. Polícia zatiaľ nevie, či tieto dva prípady nejako súvisia.

Najskôr skupina pätnástich mužov počas svadby uniesla a znásilnila tínedžerku vo štvrtok v obci Čatra. Predstavitelia obce po sťažnosti rodiny obete prikázali každému z útočníkov zaplatiť pokutu vo výške 50-tisíc rupií (v prepočte 625 eur), na čo skupina zareagovala tak, že členov tínedžerkinej rodiny zbila a samotnú obeť znásilnenia upálila, keď ju našla doma osamote. Dievča po troch dňoch v nedeľu v nemocnici podľahlo zraneniam.

Odporúčame:
Tínedžerku uniesli zo svadby, znásilnili a upálili. Indická polícia zatkla skupinu podozrivých

O druhom prípade informovala v pondelok britská BBC. V obci Pakur v Džhárkhande mladý muž znásilnil a potom podpálil 17-ročné dievča, s ktorým sa chcel oženiť, no ono ho odmietlo. Polícii povedal, že svoj čin vykonal preto, lebo dievča „nebolo pripravené“ na svadbu. Dievča je v nemocnici, utrpelo popáleniny na 95 percentách povrchu tela.

Viac k témam: India, polícia, tínedžerka, upálenie, znásilnenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Tínedžerka v Indii odmietla ponuku na sobáš, mladý muž ju za to znásilnil a podpálil © SITA Všetky práva vyhradené.

7. mája 2018