The Cure odštartovali turné a predstavili dve nové skladby

Novinky Step Into The Lights a It Can Never Be The Same zazneli na otváracom koncerte v New Orleans.BRATISLAVA 11. mája (WebNoviny.sk) – Anglická rocková kapela The Cure predstavila na utorkovom koncerte v New Orleans aj dve nové skladby Step Into The Lights a It Can Never Be The Same. Okrem nich zaznelo aj 36 ďalších piesní vrátane hitov ako In Between Days, Just Like Heaven, Lovesong, One Hundred Years či A Forest.

The Cure v New Orleans odštartovali svetové turné, v rámci ktorého sa na jeseň predstavia napríklad aj v Česku, Rakúsku či Maďarsku, konkrétne 22. októbra v pražskej O2 aréne, 26. októbra vo viedenskej Marx Halle či o deň neskôr v budapeštianskej Papp László Sportaréne.

The Cure vznikli v roku 1976 v Crawley. Formáciu v súčasnosti tvoria Simon Gallup, Roger O’Donnell, Jason Cooper, Reeves Gabrels a frontman Robert Smith, ktorý je jediným stabilným členom kapely od jej založenia. Doteraz vydali trinásť štúdioviek ako napríklad Three Imaginary Boys (1979), Pornography (1982), Kiss Me, Kiss Me, Kiss Me (1987), Disintegration (1989), Bloodflowers (2000) či zatiaľ poslednú 4:13 Dream (2008). Okrem toho ponúkli aj niekoľko EP, kompilácií alebo živých nahrávok.

Informácie pochádzajú z webstránky www.gigwise.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. mája 2016