Testovanie na koronavírus v Nitre: Otvorili všetkých 37 odberných miest, zdravotníkov majú dosť (foto)

455026_dsc_4663 676x488.jpg

8.1.2021 (Webnoviny.sk) – V Nitre v piatok popoludní otvorili všetkých 37 odberných miest, kde sa môžu ľudia otestovať na ochorenie COVID-19. Podľa primátora Mareka Hattasa má Nitra dostatok zdravotníkov aj ďalšieho personálu.

Testovanie bude trojkolové

Testovanie v meste sa koná v piatok do 20:00, sobotu a v nedeľu od 8:00 do 17:00, cez víkend sa testuje v celom okrese Nitra. Testovanie bude trojkolové, uskutoční sa v týždňových odstupoch.

Viac o téme: Koronavírus

„Pevne verím, že sa príde pretestovať čo najviac ľudí, aby sme po troch kolách testovania mali krivku pozitívne testovaných stlačenú na minimum, tak, aby sa mohli vrátiť školáci do základných škôl, do stredných škôl, aby tu začal fungovať vzdelávací proces. To je cieľom,“ povedal k testovaniu v okrese Hattas.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Plošné testovanie v okrese Nitra (fotografie)

Sprísnený zákaz vychádzania

Od pondelka 11. januára od 5:00 do 29. januára bude možné v okrese Nitra vychádzať von len s potvrdením o negatívnom PCR alebo antigénovom teste. O sprísnení zákazu vychádzania rozhodla z dôvodu vážnej epidemiologickej situácie vláda SR v stredu 6. januára.

V Nitre v priebehu decembra podľa primátora Hattasa zaznamenali 330 úmrtí, pričom bežný mesačný priemer je 130 úmrtí. Extrémne vysoké čísla evidujú aj v prvých dňoch nového roka. Preťažené sú pohrebné služby, na pochovanie zosnulého sa čaká dva týždne.

V celom okrese Nitra je na plošné testovanie pripravených 116 odberných miest. Niektoré obce ľudí objednávajú na testovanie telefonicky, niektoré zaviedli časenky alebo pridelenie času na testovanie podľa ulíc.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, COVID-19, Koronavírus, primátor Nitry
Zdroj: Webnoviny.sk – Testovanie na koronavírus v Nitre: Otvorili všetkých 37 odberných miest, zdravotníkov majú dosť (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

8. januára 2021