Teroristu Abdeslama budú súdiť Francúzi, Belgicko ho vydalo

Abdeslam je považovaný za jediného živého priameho účastníka novembrových teroristických útokov v Paríži, ku ktorým sa hlási organizácia Islamský štát. Brusel 27. apríla (WebNoviny.sk) – Belgické orgány vydali na stíhanie do Francúzska údajného teroristu Salaha Abdeslama, ktorý je označovaný za jedného z aktérov vlaňajších útokov v Paríži. Informovala o tom hovorkyňa belgickej federálnej prokuratúry, ktorú cituje agentúra Reuters.

VIAC O TERORISTICKÝCH ÚTOKOCH V PARÍŽI

„Môžem potvrdiť, že bol vydaný,“ uviedla nemenovaná hovorkyňa po tom, ako Abdeslamov francúzsky právnik Frank Berton vyjadril v rozhovore pre stanicu iTELE predpoklad, že k jeho vydaniu dôjde najskôr v polovici mája. Podľa Bertona, ktorého cituje agentúra AP, je tento 26-ročný francúzsky občan pripravený spolupracovať s vyšetrovateľmi.

Obrazom: Teroristický útok v Paríži

Abdeslam je považovaný za jediného živého priameho účastníka novembrových teroristických útokov v Paríži, ku ktorým sa hlási organizácia Islamský štát. Zahynulo pri nich 130 ľudí a ďalších vyše 350 utrpelo zranenia.

Po parížskych útokoch Abdeslam ušiel do Belgicka, kde ho v bruselskej štvrti Molenbeek zadržali až 18. marca – po vyše štyroch mesiacoch strávených na úteku. O tom, že Abdeslam má byť vydaný do Francúzska, rozhodol belgický súd 31. marca.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. apríla 2016