Teroristický útok v Marseille sa nemusel stať, polícia zatkla páchateľa deň pred tým

354047_marseille urok 640x420.jpg

PARÍŽ 2. októbra (WebNoviny.sk) – Muža, ktorý v nedeľu vo francúzskom Marseille zabil dve ženy, deň pred útokom zadržala a následne prepustila polícia pre krádež v obchode neďaleko Lyonu. Podľa polície je bežný postup, že za podobné skutky človeka zadržia, spíšu zápisnicu a prepustia ho, pričom pred súd sa postaví až neskôr.

Odporúčame:
K útoku v Marseille sa prihlásil Islamský štát, muž jednu ženu dobodal a druhej podrezal hrdlo

Muža pritom zatkli aj niekoľko ráz predtým, pričom používal falošné doklady totožnosti. Teraz ho identifikovali na základe odtlačkov prstov, ktoré má polícia v evidencii. Úrady v súčasnosti skúmajú jeho mobilný telefón a snažia sa zistiť jeho prepojenie s extrémistickou skupinou Islamský štát (IS), ktorá sa prihlásila k útoku.

Incident sa stal v nedeľu na železničnej stanici Saint Charles, kde útočník jednu ženu dobodal a druhej podrezal hrdlo. Podľa úradov páchateľa následne na mieste zastrelili vojaci. Polícia stanicu evakuovala a vyzvala ľudí, aby sa oblasti vyhýbali. Od pondelka už stanica funguje normálne.

Odporúčame:
Video: Na vlakovej stanici v Marseille útočil muž s nožom (aktualizované)

Obete boli sesternice vo veku 17 a 21 rokov. Polícia disponuje videom, kde je možné vidieť, ako muž napadol jednu ženu, ušiel, no vzápätí sa vrátil a napadol aj druhú obeť. Podľa niektorých svedkov kričal „Allahu akbar“.

Na militantov napojená tlačová agentúra Amák oznámila, že muž konal v reakcii na výzvy IS, aby jej bojovníci zaútočili na krajiny koalície vedenej USA, ktorá bojuje proti extrémistom v Iraku a Sýrii. Francúzsko k nej patrí od roku 2014.

Viac k témam: Islamský štát, Marseille
Zdroj: Webnoviny.sk – Teroristický útok v Marseille sa nemusel stať, polícia zatkla páchateľa deň pred tým © SITA Všetky práva vyhradené.

2. októbra 2017