Teror v Nice: Vodič nákladiaka zabil desiatky ľudí (online)

Nákladiak po promenáde Promenade des Anglais prešiel približne dvojkilometrový úsek, na ktorom zrazil množstvo ľudí.NICE 15. júla (WebNoviny.sk) – Najmenej 84 osôb zahynulo pri útoku, ku ktorému došlo v meste Nice na juhovýchode Francúzska. Osemnásť zranených je v kritickom stave a desiatky ďalších utrpeli zranenia ľahšieho charakteru. Ďalším približne 120 osobám bolo potrebné poskytnúť odbornú pomoc, informovalo francúzskeho ministerstva vnútra.

Vodič nákladiaku vrazil vo štvrtok večer okolo 22.30 h. úmyselne do davu ľudí oslavujúcich Deň dobytia Bastily na promenáde Promenade des Anglais.

K incidentu došlo tesne po slávnostnom ohňostroji, uvádza spravodajská stanica BBC. Polícia vodiča nákladiaku zastrelila a následne v jeho aute objavila strelné zbrane, výbušniny aj granáty. Útočníka, ktorý mal 31 rokov, žil v Nice a mal dvojité: francúzsko-tuniské občianstvo, policajti zastrelili. K zodpovednosti za útok sa doposiaľ nikto neprihlásil.

K útoku sa zároveň doposiaľ neprihlásila nijaká teroristická skupina.

ONLINE REPORTÁŽ – po útoku v Nice

>>> Prípad začalo vyšetrovať protiteroristické oddelenie parížskej prokuratúry.

>>> Viacero ľudí utrpelo zranenia, keď ich postrelil útočník páliaci z ručnej strelnej zbrane z kabíny nákladiaka. Niekoľkých ďalších ušliapal dav, keď sa ľudia v panike pokúšali dostať čo najďalej od miesta útoku.

>>> Od miesta, kde útočník zrazil prvú ženu, potom prešiel ešte takmer dva kilometre

A truck’s path of destruction in Nice, France https://t.co/vIYSrKFlRM pic.twitter.com/ZmhEHEbgHr— The New York Times (@nytimes) 15. júla 2016

>>> „Sme vo vojne s teroristami, ktorí nás chcú zasiahnuť za každú cenu a veľmi násilným spôsobom,“ povedal minister vnútra Bernard Cazeneuve, ktorého citovala agentúra AP.

>>> Francúzsko posilní policajné hliadky, a to najmä na hraniciach – do služby povolajú rezervné zložky.

>>> Útočník mal 31 rokov, žil v Nice a mal dvojité: francúzsko-tuniské občianstvo.

>>> Francúzsky prezident Fracoise Hollande zvolal na piatok zasadanie krízového štábu v Paríži, po jeho skončení sa podľa informácií agentúry AP vydá do Nice.

>>> V reakcii na teroristický útok Francúzsko predĺži výnimočný stav, ktorý sa mal skončiť 26. júla o ďalšie tri mesiace.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. júla 2016