Termín odvety súboja Furyho s Kličkom po druhý raz padol

Dôvodom zrušenia duelu sú opäť Furyho zdravotné problémy.

LONDÝN 24. septembra (WebNoviny.sk) – Odveta vlaňajšieho súboja o tituly majstra sveta v superťažkej hmotnostnej kategórii boxerov medzi Tysonom Furym a Vladimirom Kličkom sa neuskutoční ani 29. októbra v Manchestri.

Pôvodný termín 9. júla padol pre zranenie členka, ktoré 28-ročný šampión Fury utrpel počas tréningu. Aj tentoraz sú dôvodom zrušenia duelu Furyho zdravotné problémy, informovala spoločnosť Hennessy Sports, ktorá zastupuje britského pästiara. Vo vyhlásení uviedla, že podľa vyjadrení lekárov je Fury nespôsobilý pre súboj a duel sa v dohodnutom termíne neuskutoční. Podrobnosti o Furyho zdravotnom stave nezverejnili.

Brit vlani 28. novembra v nemeckom Düsseldorfe detronizoval dovtedajšieho suveréna najsledovanejšej boxerskej kategórie a po dvanástich kolách jednomyseľným výrokom rozhodcov získal opasky organizácií WBA (Super), WBO, IBF a IBO. Zároveň sa však zmluvne zaviazal k odvete, čím prišiel o jeden z titulov. Nesplnil totiž požiadavku IBF, aby sa vo svojom najbližšom vystúpení postavil proti prednostnému vyzývateľovi tejto verzie, ktorým je iný Ukrajinec Viačeslav Glazkov. Opasok pripadol Anthonymu Joshuovi.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. septembra 2016