Ted Cruz sa chystá voliť Trumpa, bývalý súper ho podporil

Cruz bol v republikánskych primárkach Trumpovým najväčším súperom, pričom nakoniec skončil na druhom mieste. Newyorského miliardára sa následne zdráhal podporiť celé mesiace.

WASHINGTON 24. septembra (WebNoviny.sk) – Texaský senátor Ted Cruz vyjadril v piatok podporu svojmu niekdajšiemu rivalovi o prezidentskú nomináciu republikánskej strany Donaldovi Trumpovi. Jeho krok je veľkým prekvapením najmä preto, že v minulosti síce Trumpovi k nominácií zablahoželal, otvorene ho však podporiť odmietol, uviedla agentúra AP.

Cruz na sociálnej sieti Facebook uviedol, že podporiť Trumpa v prezidentskom súboji sa rozhodol z dvoch dôvodov. Po prvé preto, že je republikánskym kandidátom. Po druhé preto, lebo sa domnieva, že Hillary Clintonová by bola ako prezidentka „úplne neakceptovateľná„.

Odporúčame:

Nahý Trump zmizol, sochu politika v Miami niekto ukradol

Hackeri zverejnili kópiu pasu Michelle Obamovej

Cruz bol v republikánskych primárkach Trumpovým najväčším súperom, pričom nakoniec skončil na druhom mieste. Newyorského miliardára sa následne zdráhal podporiť celé mesiace, a to aj napriek svojmu skoršiemu sľubu postaviť sa za akéhokoľvek republikánskeho kandidáta.

Trumpových podporovateľov Cruz rozhneval najmä svojím vystúpením na júlovom zjazde Republikánskej strany v Clevelande. Miliardárovi vtedy síce zablahoželal k republikánskej prezidentskej nominácii, otvorene ho však nepodporil, za čo ho zhromaždený dav vypískal.

Po mesiacoch starostlivého zvažovania, modlitieb a spytovania si vlastného svedomia, som sa rozhodol, že v deň volieb budem voliť republikánskeho kandidáta, Donalda Trumpa,“ uvádza ďalej Cruz vo svojom príspevku na Facebooku. Tvrdí tiež, že nadchádzajúce voľby považuje za úplne iné než všetky predošlé a trvalo mu teda dlho, kým si ujasnil, aký postoj v nich má zaujať. Samotný Trump v reakcii uviedol, že je Cruzovou podporou „veľmi poctený“. Negoval tak svoje predošlé vyjadrenia, že o podporu texaského senátora vôbec nestojí a neprijme ju.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. septembra 2016