Taxikár vrátil batoh plný peňazí, mal ho na zadnom sedadle

Nemenovaný muž si zabudol v taxíku batoh, v ktorom bolo 187 786 dolárov (takmer 169 500 eur). Majiteľa peňazí vypátrala polícia.BRATISLAVA 8. júla (WebNoviny.sk) – Nemenovaný muž, ktorý si zabudol v taxíku batoh s takmer 200-tisíc dolármi, získal svoje peniaze späť po tom, ako taxikár odovzdal batoh na polícií a tá našla jeho majiteľa.

Bostonský taxikár Raymond „Buzzy” MacCausland viezol minulý týždeň v sobotu muža so sadrou na nohe, ktorý mu povedal, že je bezdomovec liečiaci sa z drogovej závislosti a žijúci ostatných šesť mesiacov v útulku pre ľudí bez domova. V jednom momente muž 72-ročného MacCauslanda požiadal, aby zastavil, lebo sa chcel stretnúť s kamarátom, batoh však nechal v aute, pretože plánoval v jazde pokračovať.

Taxikár naňho čakal 30 minút, no muž sa už neobjavil, a tak odišiel. Krátko na to si ale všimol na zadnom sedadle batoh, a tak išiel do mužovho hotela, aby mu ho vrátil. Tam ho ale nenašiel, a tak otvoril batoh, či v ňom nie sú mužove doklady. Namiesto toho objavil tri zväzky bankoviek v celkovej hodnote 187 786 dolárov (v prepočte takmer 169 500 eur).

Batoh preto odovzdal na polícii, ktorá zistila, že peniaze sú dedičstvom po mužových nedávno zosnulých rodičoch. Muž po vrátení hotovosti dal MacCauslandovi odmenu 100 dolárov (90 eur). Taxikára plánuje odmeniť aj jeho zamestnávateľ a spoločnosť Royal Caribbean International ponúkla jemu a jeho priateľke sedemdňovú plavbu po Karibiku vrátane letenky na Floridu, kde ich výletná loď kotví.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.usmagazine.com.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. júla 2016