Tatara trápi rameno, jeho účasť na šampionáte je otázna

Tomáš Tatar absolvuje v zámorí výstupnú prehliadku, v play-off NHL išiel cez bolesť.TAMPA 22. apríla (WebNoviny.sk) – Účasť slovenského hokejového útočníka Tomáša Tatara na májových majstrovstvách sveta v Rusku môže zmariť zranenie ramena. Informuje o tom portál pravda.sk. Pre Tatara a aj jeho spoluhráča Tomáša Jurča sa vo štvrtok skončila klubová sezóna 2015/16, ich zamestnávateľ Detroit Red Wings v piatom stretnutí štvrťfinále play-off Východnej konferencie zámorskej NHL podľahol Tampe Bay na jej ľade 0:1 a sériu prehral 1:4 na zápasy.

Odporúčame:

Video: Hossa strelil 50. gól v play-off NHL, Detroit skončil

Vůjtek zbiera ospravedlnenia. Na MS nepríde ani Mrázek

Hossa hrá pod injekciami, Cíger na MS neráta ani s Gáboríkom

Sekera pred MS: Akú zodpovednosť mi naložia, takú ponesiem

„Vždy som tvrdil, že ak budem zdravý, na majstrovstvá sveta rád prídem. Bohužiaľ, moje ľavé rameno nie je v poriadku. Pôjdem na výstupné testy a uvidím, čo mi povedia,“ citoval web pravda.sk Tatara, ktorý doplnil: „Generálny manažér by asi nebol nadšený, videl totiž, ako mi pred zápasmi pichajú injekcie proti bolesti.“ Podľa denníka Šport Tatar predtým povedal trénerovi SR Zdenovi Cígerovi v súvislosti s jeho záujmom reprezentovať Slovensko na MS v Rusku „tiché áno“.

Tatar zhodnotil aj účinkovanie Detroitu v aktuálnej sezóne NHL. „Tento rok bol ako na hojdačke, raz sme boli hore, raz zasa dolu. V tíme sa udialo niekoľko zmien, aj na pozícii trénera. Od sezóny som čakal niečo iné,“ povedal dubnický rodák, ktorý získal 45 bodov za 21 gólov a 24 asistencií. „Vzhľadom na to, čo sa tu dialo, moje čísla nie sú až také zlé. Je to hokej, každá sezóna nemôže byť vynikajúca,“ dodal pre pravda.sk Tomáš Tatar.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. apríla 2016