Taliansko zablokovalo prístup do prístavov, mimo zostali dve nemecké záchranné lode bez migrantov

378523_taliansko_migranti3 676x450.jpg

MADRID 16. júna (WebNoviny.sk) – Talianska vláda kritizuje humanitárne organizácie pôsobiace v Stredozemnom mori, pričom minister vnútra vyhlásil, že dve nemecké záchranné lode nemôžu kotviť v talianskych prístavoch. A to aj napriek tomu, že fungujú na mori a na breh neprivážajú žiadnych migrantov.

Organizácia Mission Lifeline v sobotu oznámila, že ju deň predtým požiadalo koordinačné centrum talianskej pobrežnej stráže o pomoc pri záchrane zhruba 118 migrantov.

Odporúčame:
Aktualizované: Španielska námorná služba zachránila v Stredozemnom mori stovky migrantov, niekoľkí sa utopili

Posádka jej lode ich pomohla previezť na singapurskú obchodnú loď Viking Amber. Následne zostala na mori, tak ako to robí pri takýchto záchranách, uviedol spoluzakladateľ organizácie Axel Steier.

Minister vnútra Matteo Salvini aj napriek tomu skritizoval humanitárne skupiny, ktoré obvinil z toho, že fungujú ako taxislužba pre pašerákov s ľuďmi. Na sociálnej sieti Facebook v sobotu uviedol, že loď Mission Lifeline a loď Seefuchs nemeckej skupiny Sea-Eye nemôžu kotviť v Taliansku.

Viac k témam: migranti, Nemecko, Taliansko
Zdroj: Webnoviny.sk – Taliansko zablokovalo prístup do prístavov, mimo zostali dve nemecké záchranné lode bez migrantov © SITA Všetky práva vyhradené.

16. júna 2018