Svet musí konfrontovať Irán a dosiahne mier na Blízkom východe, vyhlásil Pompeo

402953_pompeo 2 676x451.jpg

VARŠAVA 14. februára (WebNoviny.sk) – Svet nemôže dosiahnuť mier a bezpečnosť na Blízkom východe bez toho, aby konfrontoval Irán. Vo štvrtok to povedal americký minister zahraničia Mike Pompeo.

Vyjadril sa tak počas otvorenia konferencie o Blízkom východe v poľskej Varšave. Pompeo, ktorý sa objavil po boku izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, zdôraznil, že „tlačenie“ na Irán je kľúčové aj pre vyriešenie ďalších problémov v regióne.

Konferenciu sponzorujú Spojené štáty a Poľsko. Jej cieľom je podľa organizátorov podpora mieru a bezpečnosti na Blízkom východe. Zdá sa však, že je zameraná predovšetkým na izolovanie Iránu. Na stretnutí sa zúčastňujú aj viacerí vysokopostavení predstavitelia arabských štátov.

Teherán stretnutie odsúdil a označil ho za americký protiiránsky „cirkus„. Rusko vopred oznámilo, že sa na konferencii nezúčastní, neprišla ani vysoká predstaviteľka Európskej únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Federica Mogheriniová.

Viac k témam: Blízky východ, Irán, konferencia, mier
Zdroj: Webnoviny.sk – Svet musí konfrontovať Irán a dosiahne mier na Blízkom východe, vyhlásil Pompeo © SITA Všetky práva vyhradené.

14. februára 2019