Súťaž o najkrajší list má víťaza, je ním 12-ročný Marko

Najkrajší list na tému Napíš list svojmu 45-ročnému ja napísal 12-ročný Marko z Modry, ktorý s ním zároveň postúpil do medzinárodného kola súťaže organizovaného Svetovou poštovou úniou.BRATISLAVA 9. mája (WebNoviny.sk) – Súťaž o najkrajší list roka 2016, ktorú vyhlásila Slovenská pošta, má svojho víťaza. Prvenstvo v súťaži, ktorej témou tento rok bolo napísať list svojmu 45-ročnému ja, získal 12-ročný Marko Jurkovič z Modry.

Jeho list preložený do angličtiny zároveň postupuje aj do medzinárodného kola súťaže organizovaného Svetovou poštovou úniou, ktorej výsledky budú známe v auguste. Agentúru SITA o výsledkoch slovenského kola súťaže informovala Andrea Pivarčiová z komunikačného oddelenia Slovenskej pošty.

Marko získal výlet pre celú rodinu

Téma slovenského kola súťaže o najlepší list tento rok znela „Napíš list svojmu 45-ročnému ja“. Víťaz súťaže Marko sa vo svojom liste prihováral svojmu 45-ročnému „ja“ cez všetky svoje detské zážitky, na ktoré nechce zabudnúť.

Za prvé miesto v celoslovenskom kole Marko získal výlet pre celú rodinu. „Som veľmi rád, že každoročne sa do našej súťaže zapájajú stovky detí. Mnohé z nich píšu svoje listy dokonca rukou, čo je v tomto období už veľká vzácnosť. Listy, ktoré deti tento rok posielali svojmu staršiemu „ja“, boli veľmi pestrofarebné, plné snov, ale aj očakávaní. Želali si predovšetkým fungujúce rodiny a planétu, ktorá nebude znečistená a bude rovnako slúžiť aj ich deťom,“ priblížil generálny riaditeľ Slovenskej pošty Róbert Gálik.

Do súťaže Slovenskej pošty sa tento rok zapojilo 396 detí z celého Slovenska. Na súťaži sa mohli zúčastniť deti a mládež do 15 rokov, najmladší účastník mal deväť rokov. Uzávierka bola 31. marca 2016. Víťaza vybrala komisia zložená zo zástupcov Slovenskej pošty a Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Súťaž o najkrajší list má už niekoľkoročnú tradíciu

Súťaž o najkrajší list má už niekoľkoročnú tradíciu. Vlani vyhrala trinásťročná Alexandra Dužeková zo Skalky nad Váhom. Téma súťaže znela „Povedz nám o svete, v ktorom by si chcel vyrastať“. Deti vo svojich listoch v súvislosti s predstavou vysneného sveta vyzdvihovali predovšetkým také hodnoty, akými sú rodina, domov, mier, porozumenie, priateľstvo či ohľaduplnosť.

Veľká časť z nich bola šťastná, že žije na Slovensku, v kruhu svojich najbližších a takúto podobu detstva by dožičila aj rovesníkom žijúcim v neporovnateľných podmienkach v rôznych kútoch sveta. V roku 2014 bola súťaž o najkrajší list venovaná hudbe. Presná téma znela „Ako hudba ovplyvňuje naše životy“.

V roku 2013 sa do súťaže zapojilo takmer 1000 detí a mladých ľudí z celého Slovenska, ktorí písali listy na nosnú tému ochrana vody. V roku 2012 zase písali deti listy svojmu obľúbenému športovcovi, v ktorom mu povedali, čo pre nich znamenajú olympijské hry.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. mája 2016