Súperka Anastasie Kuzminovej ukončila kariéru, chce sa venovať rodine a výchove dieťaťa

379349_daria domracevova 1 676x487.jpg

MINSK 25. júna (WebNoviny.sk) – Bieloruská biatlonistka Daria Domračevová sa rozhodla vo veku 31 rokov ukončiť svoju profesionálnu kariéru. Informáciu oznámila na pondelkovej tlačovej konferencii v rodnom Minsku.

„Po sezóne som sa snažila nájsť kompromis, ako by som mohla skĺbiť výchovu dieťaťa a športovú kariéru. Ale bohužiaľ som nenašla žiadne riešenie, ktorým by som dve najdôležitejšie oblasti môjho života spojila,“ uviedla Domračevová. Pred troma mesiacmi ukončil športovú kariéru jej manžel a legendárny nórsky biatlonista Ole Einar Björndalen.

Odporúčame:
Slovenský cyklista Michael Kolář z tímu Bora-Hansgrohe vo veku 25 rokov ukončil kariéru

Na zimných olympijských hrách vybojovala šesť medailí (4-1-1), na majstrovstvách sveta pridala ďalších sedem (2-4-1). Vo Svetovom pohári vybojovala 34 individuálnych víťazstiev, v sezóne 2014/2015 získala veľký glóbus za celkové hodnotenie, ku ktorému pridala počas kariéry päť malých glóbusov za celkové víťazstvá v jednotlivých disciplínach. Informácie priniesol český portál iDnes.

Viac k témam: biatlon, Daria Domračevová, koniec kariéry
Zdroj: Webnoviny.sk – Súperka Anastasie Kuzminovej ukončila kariéru, chce sa venovať rodine a výchove dieťaťa © SITA Všetky práva vyhradené.

25. júna 2018